باشنده‌گان هرات به نیروهای امنیتی خون اهدا کردند

۸صبح، هرات: برگزاری کارزار اهدای خون به حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی در هرات با استقبال گرم شهروندان و کارکنان برخی از اداره‌های دولتی مواجه شده است. مسوولان محلی با ابراز خُرسندی از حمایت شهروندان از این کارزار می‌گویند که هر واحد خون می‌تواند برای نجات یک سرباز کافی باشد.

عبدالصبور قانع، والی هرات، که خودش برای حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی خون اهدا کرده است، تأکید می‌کند که حمایت و اشتراک مردم در این کمپین، نشان می‌دهد که آنان قدردان تلاش‌ها و جان‌فشانی‌های نیروهای امنیتی هستند.

سوسن بهبودزاده، معاون شهرداری هرات، به روزنامه ۸صبح می‌گوید که برای حمایت از نیروهای دفاعی  و امنیتی با جمعی از همکارانش به این کمپین پیوسته‌اند و تا آخرین قطره خون‌شان از نیروهای نظامی کشور حمایت می‌کنند.

از سوی دیگر شماری از کنشگران مدنی نیز برای حمایت از این کمپین خون اهدا کردند و از تلاش‌های شبانه‌‌روزی نیروهای دفاعی و امنیتی قدردانی نمودند. آرش بشریار، از کنشگران مدنی هرات، به روزنامه ۸صبح می‌گوید با شماری از فعالان مدنی شامل بانوان برای حمایت از نیروهای دفاعی و امنیتی که در نبردهای گوناگون زخمی شده‌اند، خون اهدا کرده‌اند و نیاز است تا در این شرایط از آنان با هر شیوه ممکن حمایت شوند.

داکتر فرهاد ترابی، آمر بانک خون ولایت هرات، می‌گوید که روز یک‌شنبه، بیست‌وهفتم سرطان، کمپین اهدای خون برای حمایت از نیروهای امنیتی را برگزار کردند که قرار بود در مرحله نخست ۶۰ واحد خون را برای نیروهای دفاعی و امنیتی جمع‌آوری کنند و در حدود ۴۰ واحد آن تا ظهر روز یک‌شنبه جمع‌آوری شده است.

او می‌افزاید که بانک خون هرات سالانه ۲۰ تا ۳۰ هزار واحد خون را برای بیماران در این ولایت جمع‌آوری می‌کند و به‌صورت ماهوار حدود ۲۰ تا ۳۰ واحد خون اهدا شده از این بانک برای مداوای زخمیان به فرماندهی پولیس و قول‌اردوی ۲۰۷ ظفر فرستاده می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا