پولیس هرات یک باند بزرگ آدم‌ربایان را بازداشت کرد

۸صبح، هرات: پولیس هرات از بازداشت یک باند آدم‌ربایان در ناحیه دوازدهم شهر هرات خبر می‌دهد. تصاویری که توسط پولیس هرات از محل بازداشت این افراد منتشر شده است، نشان می‌دهد که اعضای این باند، افراد ربوده‌شده را در چاه‌ نگهداری می‌کردند.

عبدالواحد ولی‌زاده، سخنگوی پولیس هرات، به ۸صبح گفت که ۱۰ تن از اعضای این باند را بازداشت کرده‌اند. به گفته وی، یک زن نیز در میان این بازداشت‌شده‌ها شامل است.

سخنگوی پولیس هرات افزود که افراد بازداشت‌شده به‌جرم خود مبنی بر انجام چندین مورد آدم‌ربایی، به‌ویژه ربودن ۷ تن از صرافان در شهر هرات، اعتراف کرده‌اند.

به گفته او، از نزد این افراد یک میل سلاح تفنگچه، یک عدد شاژور و پانزده فیر مرمی نیز به دست آمده است.

همچنان دفتر فرماندهی پولیس هرات با انتشار بیانیه‌ای گفته است که در مبارزه با آدم‌ربایان قاطعانه برخورد خواهد کرد.

در هرات اخیراً انتقادها از پولیس و نهادهای امنیتی در پی بروز چند مورد آدم‌ربایی افزایش یافته بود.

ماه گذشته یک کودک در هرات توسط آدم‌ربایان کشته شد. برخی از نزدیکان این کودک می‌گویند که فرد ربوده‌شده، شاگرد معاینه‌خانه یکی از پزشکان بود و به طور اشتباهی به جای فرزند این پزشک ربوده شده بود. به گفته آنان، زمانی که رباینده‌گان به اشتباه‌شان پی بردند، این کودک را کشتند و جسدش را به خانواده‌اش سپردند.

همچنان ماه گذشته یک صراف و ۶ تن از اقاربش با پرداخت مبلغ ۱۵ میلیون افغانی از چنگ آدم‌ربایان رها شدند.

پولیس هرات می‌گوید، باند بازداشت‌شده، عامل ربودن این صراف و همراهان وی بوده ‌است.

هرات طی بیش از یک دهه گذشته کانون بزرگ آدم‌ربایی‌ها در افغانستان بوده است، به طوری که نه تنها منجر به برکناری بسیاری از مقام‌های ارشد دولتی شده، بلکه منجر به فرار سرمایه‌ها و بازرگانان نیز شده است.

رییس جمهور غنی در هر سفرش به هرات با جدیت اعلام کرده‌ است که «آدم‌ربایی در هرات برایش پذیرفتنی نیست.»

هر چند به نظر می‌رسد که پولیس برای مقابله با این پدیده آموزش‌های بیشتری را دیده است و تجربه بیشتری نیز کسب کرده است، اما نه هشدار رییس جمهور و نه هم افزایش تجربیات پولیس در مقابله با آدم‌ربایی‌ها، مانع فعالیت گروه‌های آدم‌ربا در هرات شده است.

دکمه بازگشت به بالا