والی هرات: مخالفان مسلح دولت به ناامنی‌ شهرها روی آورده‌اند

۸صبح، هرات: سیدوحید قتالی، والی هرات، به باشنده‌گان این ولایت، اطمینان می‌دهد که نیروهای امنیتی با روحیه قوی اجازه ایجاد ناامنی را نمی‌دهند. او که در مراسم دومین سال‌روز درگذشت سیدفضل‌احمد پیمان، از شاعران و شخصیت‌های فرهنگی هرات صحبت می‌کرد، بر توان‌مندی نظامیان کشور برای مهار ناامنی‌ها تأکید کرد.

در این مراسم، شماری از شاعران، نویسنده‌گان، استادان دانشگاه، فرهنگیان و مقام‌های محلی هرات حضور داشتند و پیام‌های تسلیت رییس جمهور، سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ و برخی چهره‌های مطرح سیاسی به مناسبت درگذشت استاد پیمان، خوانده شد.

والی هرات در سخنانش افزود، مردم نباید نگران وضعیت امنیتی باشند و نیروهای امنیتی با تمام توان برای مهار جرایم تلاش می‌کنند. در این اواخر، افزایش دزدی، آدم‌ربایی و قتل‌های مسلحانه در هرات، نگرانی مردم را به دنبال داشته است.

قتالی هم‌چنان تاکید کرد که شماری از خانواده‌ها مسوولیت اجتماعی خود را به درستی ادا نکرده‌اند و در تربیت فرزندان خود ناکام بوده‌اند.

قتالی گفت که سپردن مسوولیت همه این اتفاقات به دوش مسوولان دولتی اشتباه است و خانواده‌هایی که نتوانستند فرزند خوب به جامعه تقدیم کنند، مسوول اصلی ناامنی‌ها اند.

سیدفضل‌احمد پیمان، رییس پیشین سارنوالی استیناف ولایت‌های هرات و بادغیس، شاعر، نویسنده و از شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی مطرح در هرات بود. او دو سال پیش پس از یک دوره بیماری درگذشت.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن