معترضان هلمندی پیاده رهسپار کابل شدند

۸صبح، کابل: شماری از باشنده‌گان هلمند که پس از وقع یک حمله‌ی انتحاری در شهر جلال‌آباد دست به اعتراض زده‌بودند، به دلیل شنیده‌نشدن صدای اعتراض‌شان، قرار است که این بار مسیر هلمند-کابل را پیاده پیموده، به پایتخت بیایند.

این معترضان می‌گویند که این بار برای رساندن پیام صلح، مسیر هلمند تا کابل را قدم خواهند زد. معترضان هلمندی پیش از این هم از دولت و هم از گروه طالبان خواسته بودند که به جنگ و خشونت‌های جاری هلمند پایان دهند. خواستی که به گفته‌ی معترضان عملی نشد.

کاروان صلح‌خواهان ولایت هلمند، روز گذشته بار دیگر گردهمایی اعتراضی بر پا کردند و با صدور قطع‌نامه‌ای، از گروه‌های درگیر خواستند تا در آستانه‌ی فرارسیدن ماه رمضان، آتش‌بس اعلام کنند. در این قطع‌نامه از طرف‌های درگیر جنگ خواسته شده است که به احترام این ماه و نیز برای جلوگیری از کشته‌شدن روزه‌داران، باید به جنگ پایان دهند و از کشتن افراد ملکی جلوگیری کنند.

این کاروان، نزدیک به دوماه پیش، پس‌از یک حمله‌ی انتحاری در ورزشگاه این ولایت که در آن نزدیک به ۵۰تن جان باختند، چادر اعتراض برپا کردند. به گفته‌ی معترضان از آن زمان تا کنون طرف‌های درگیر به خواست آنان توجهی نکرده‌اند.

دیدگاه are closed.