حکمتیار با اذعان به تهیه «طرح بدیل» برای قانون اساسی در انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرد

۸صبح، کابل: در ادامه روند نام‌نویسی نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی، برای تصدی کرسی ریاست جمهوری روز شنبه ۲۹ جدی به کمیسیون مستقل انتخابات رفت و در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو نام‌نویسی کرد.

 آقای حکمتیار را در انتخابات ریاست جمهوری، فضل‌الهادی وزین به حیث معاون اول و حفیظ‌الرحمان نقی به عنوان معاون دوم همراهی می‌کنند.

 آقای حکمتیار پس از نام‌نویسی، از کارکرد حکومت کنونی انتقاد کرد و گفت که چهره‌های ناکام در دسته انتخاباتی و حکومت آینده وی جای ندارند.

او هم‌چنان گفت که «طرح بدیلی» را برای قانون اساسی تهیه کرده است که به مراتب از قانون کنونی بهتر است و آن را برای تصویب به لوی جرگه معرفی خواهد کرد.

رهبر حزب اسلامی در ادامه افزود که خواستار اصلاحات در نهادهای انتخاباتی است.

روند نام‌نویسی نامزدان ریاست جمهوری در سیزده‌هم جدی آغاز شد و تا سی‌ام همین ماه ادامه می‌یابد.

تا کنون به شمول آقای حکمتیار ۹ نفر برای تصدی کرسی ریاست جمهوری در انتخابات پیش‌رو نام‌نویسی کرده‌اند.

احمدولی مسعود نیز با همراهی فریده مومند به عنوان معاون اول و عبدالطیف نظری به عنوان معاون دوم در حال نام‌نویسی برای انتخابات ریاست جمهوری در کمیسیون مستقل انتخابات است.

از سویی هم، قرار است رحمت الله نبیل و محمدابراهیم الکوزی تا ساعتی دیگر برای نام‌نویسی در انتخابات به کمیسیون مستقل انتخابات برود. 

محمداشرف غنی نیز قرار است پیش از پایان مهلت نام‌نویسی، همراه با امرالله صالح به عنوان معاون اول و محمدسرور دانش به عنوان معاون دوم برای نام‌نویسی به کمیسیون مستقل انتخابات برود.

در همین حال، حزب جمعیت اسلامی اعلام کرده است که این حزب با احزاب وحدت اسلامی و جنبش ملی یک دسته واحد انتخاباتی را تشکیل داده‌ است و نامزد آن‌ها در انتخابات پیش‌رو، عبدالله عبدالله است.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا