سرپرست وزارت صحت عامه: ظرفیت ارایه خدمات بهداشتی در شفاخانه‌ها پایین و مدیریت آن ضعیف است

۸صبح، کابل: محمدجواد عثمانی، سرپرست و نامزدوزیر جدید وزارت صحت عامه هم‌زمان با آغاز کارش از خدمات در شفاخانه‌ها، به‌ویژه شفاخانه‌های دولتی، انتقاد کرده، می‌گوید که رهبری و مدیریت شفاخانه‌ها حتا پیش از بحران کرونا نیز ضعیف بوده است.

آقای عثمانی روز پنج‌شنبه، پانزدهم جوزا در مراسم معرفی‌اش به تجرید رفتن بیماران کووید-۱۹ در خانه‌های‌‌شان را «دردآور»‌ توصیف کرد و افزود که بیماران و حتا داکتران از وضعیت شفاخانه‌ها در کشور به ستوه آمده است.

وی با آن‌که کارکرد سکتور صحت، به‌ویژه اداره پیشین وزارت صحت عامه را توصیف کرد، اما گفت که شفاخانه‌های کشور حتا در حالت عادی به دلیل کیفیت پایین بهداشتی نتوانسته اعتماد مردم را جلب کند و این ضعف در بحران کرونا به مراتب بیش‌تر شده است.

با این حال، سرپرست وزارت صحت عامه مبارزه فوری با کرونا، آوردن اصلاحات در شفاخانه‌های کشور و اصلاحات در عرضه خدمات بهداشتی (که بیش‌تر از سوی موسسه‌های غیردولتی ارایه می‌شود) را از کارهای اداره جدید وزارت صحت عامه خوانده، افزود که طرح‌های عملی‌تری را در زمینه مبارزه با کرونا به کار خواهد بست.

سرپرست جدید وزارت صحت عامه در حالی از کیفیت پایین خدمات در شفاخانه‌ها انتقاد می‌کند که پیش از این، بیماران و شماری از داکتران نیز از نبود امکانات و بی‌توجهی در شفاخانه‌ها شکایت کرده بودند.

محمدجواد عثمانی روز دوشنبه، یازدهم جوزا از سوی ارگ ریاست جمهوری به عنوان سرپرست و نامزدوزیر وزارت صحت عامه معرفی شد. رییس جمهور او را روز گذشته به صورت رسمی به حیث سرپرست وزارت صحت عامه معرفی کرد.

وی جاگرین فیروزالدین فیروز در وزارت صحت عامه شده است. گفتنی است که آقای فیروز برای شش سال در این وزارت وظیفه اجرا کرد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن