سرپرست وزارت داخله: با سوء استفاده‌جویان غذا و امکانات پولیس همانند تروریستان برخورد می‌شود

۸صبح، کابل: وزارت امور داخله اعلام کرده است که سوء استفاده‌جویان از غذا و امکانات پولیس و تروریستان در یک سطح قرار دارند. محمدمسعود اندرابی، سرپرست وزارت امور داخله، گفته است که با سوء استفاده‌جویان از امکانات پولیس همانند تروریستان برخورد خواهد شد.

آقای اندرابی این مطلب را روز سه‌شنبه هفتم حوت در مراسمی به مناسبت گرامی‌داشت از روز ملی نیروهای دفاعی و امنیتی کشور گفته است. سرپرست وزارت امور داخله در این مراسم هشدار داده است که سوء استفاده از امکانات نیروهای پولیس به هیچ عنوان پذیرفتنی نیست و وزارت امور داخله متوجه افراد سوء استفاده‎جو است. او گفته است که افراد سوء استفاده‌جو از غذا و امکانات پولیس باید در انتظار مجازات سنگین باشند.

به گفته وی، وزارت امور داخله به همان پیمانه‌ای که در امر تقویت و نیک‌نامی نیروهای پولیس کوشا و جدی است، در برخورد با سوء استفاده‌کننده‌گان از غدا و امکانات نیروهای پولیس نیز جدی خواهد بود. سرپرست وزارت امور داخله در ۲۳ دلو زمانی که در سمتش معرفی شد، نیز گفته بود کسانی که با نان سربازان نیروهای امنیتی معامله می‌کنند، تروریستان بیش نیستند و با چنین افرادی در هر سطحی که باشند، برخورد قانونی خواهد شد.

آقای اندرابی هم‌چنان گفته است که وزارت امور داخله در امر اکمال تجهیزات و رساندن اعاشه نیروهای پولیس در خط مقدم نبرد، اقدامات جدی را روی دست خواهد گرفت. او رسیده‌گی به مشکلات نیروهای امنیتی را از مسوولیت‌های اصلی وزارت امور داخله عنوان کرده است. پیش از این گزارش شده است که در مواردی نیروهای امنیتی در خط مقدم نبرد، با کمبود تجهیزات و غذا روبه‌رو بوده‌اند.  

از جانب دیگر، سرپرست وزارت امور داخله بر مبارزه در برابر «فساد و عوامل جرم و جنایت» تأکید کرده و هشدار داده است که به هیچ فرد و گروهی اجازه داده نخواهد شد تا امنیت و آرامش مردم را به خطر اندازد.

در این مراسم، عبدالصبور قانع، معاون اول وزارت امور داخله، گفته است که به نیروهای پولیس صلاحیت کامل داده شده است تا برای دفاع از وقار و عزت پولیس با مجرمان جدی و قاطع برخورد کنند.

حکومت افغانستان نهم حوت را به عنوان روز ملی نیروهای امنیتی نام‌گذاری کرده است. از این روز به هدف ارج‌گذاری به قربانی‌ها و کارکردهای نیروهای امنیتی کشور هر سال در کابل پایتخت و ولایات تجلیل می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا