تاکید معاونان وزارت‌های دفاع و داخله حکومت سرپرست طالبان بر رعایت عفو عمومی

۸صبح، بلخ: در حالی که باشنده‌گان بلخ از بازجویی نیروهای طالبان نگران‌اند، معاونان وزارت‌های دفاع و امور داخله حکومت سرپرست طالبان که در بلخ به سر می‌برند،  می‌گویند که هرکسی از نام طالبان سوء‌استفاده کند، به کیفر می‌رسد.

محمد‌فاضل آخوند، معاون وزارت دفاع حکومت طالبان و رحمت الله نجیب‌، معاون استخبارات آنان که از دو روز بدین‌سو با بزرگان قوم و عالمان دین ولایت‌های شمالی کشور دیدار کرده‌اند، می‌گویند که هیچ کسی حق آزار و اذیت مردم  را ندارد و همه باید از عفو عمومی طالبان بهره ببرند.

سیدمحمدعلی، باشنده‌ ولایت سمنگان، که به منظور دیدار با این مقام‌های طالبان به بلخ آمده است، می‌گوید که کسانی‌ از نام حکومت سرپرست طالبان سوء‌استفاده می‌کنند و دست به بازجویی می‌زنند و باید به این معضل رسیده‌گی شود.

در همین حال شماری از باشنده‌گان بلخ می‌گویند که افراد پایین‌رتبه طالبان به عفو عمومی باور ندارند و همواره مطابق امیال خود دست به آزار و اذیت مردم و بازجویی کارمندان و نیروهای پیشین امنیتی می‌زنند.

گفتنی است که دیدار دوروزه مقام‌های طالبان با بزرگان بلخ، به دور از چشم رسانه‌ها صورت گرفته است و ریاست اطلاعات و فرهنگ طالبان برای بلخ، امروز دوشنبه، ۲۰ جدی، هدف این دیدارها را با رسانه‌ها شریک ساخته است.

دکمه بازگشت به بالا