حنیف اتمر برای تصدی کرسی ریاست جمهوری در انتخابات پیش‌رو نام‌نویسی کرد

۸صبح، کابل: محمدحنیف اتمر برای تصدی کرسی ریاست جمهوری روز جمعه ۲۸ جدی به کمیسیون مستقل انتخابات رفت و در انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو نام‌نویسی کرد.

آقای اتمر را محمدیونس قانونی به حیث معاون اول و محمد محقق به عنوان معاون دوم در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده همراهی می‌کنند. دسته انتخاباتی آقای اتمر «صلح و اعتدال» نام دارد و وی لحظاتی پیش از رفتن به کمیسیون مستقل انتخابات برای نام‌نویسی اعلام کرد که در صورت پیروزی، قانون اساسی را تعدیل، نظام ریاستی کنونی را اصلاح و سمت صدارت عظما و پست معاونت سوم را برای رییس جمهور ایجاد می‌کند.

رییس دسته انتخاباتی صلح و عدالت هم‌چنین توافق‌نامه‌ هشت ماده‌‌ای را با معاونانش امضا کرد. در این توافق‌نامه آقای اتمر متعهد شده است که سمت نخست‌وزیری و معاونت سوم را در چوکات نظام ریاستی پس از پیروزی طی فرمانی ایجاد می‌کند.

آقای اتمر افزود که هدف دسته انتخاباتی‌اش تغییر نظام نیست، بلکه می‌خواهد نظام ریاستی کنونی را اصلاح کند.  

روند نام‌نویسی نامزدان ریاست جمهوری در سیزده‌هم جدی آغاز شد و قرار است تا سی‌ام همین ماه ادامه می‌یابد.

تا کنون هشت نفر به شمول عبداللطیف پدرام، حکیم تورسن، سیدنورالله جلیلی، عنایت‌الله حفیظ، زلمی رسول، نورالحق علومی، فرامرز تمنا و محمدحنیف اتمر برای انتخابات ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده‌اند.

قرار است محمداشرف غنی نیز در روزهای آینده همراه با امرالله صالح به عنوان معاون اول و محمدسرور دانش به عنوان معاون دوم برای نام‌نویسی به کمیسیون مستقل انتخابات برود.

گفتنی است که انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار می‌شود.

Comments are closed.