گژدم‌ها به روستاهای شرقی هرمزگان ایران هجوم برده‌اند

بربنیاد گزارش‌ها، گژدم‌ها به روستاهای شرقی هرمزگان ایران هجوم برده‌‌اند و به‌طور متوسط هر هفته دو مورد گژدم گزیده‌گی در این روستاها ثبت می‌شود.

رسانه‌های ایرانی روز یک‌شنبه، ۱۴ آگست، گزارش داده‌اند که گژدم‌های سمی به برخی از روستاهای شرقی هرمزگان از جمله روستای چاهنان بخش سندرک هجوم آورده‌اند و در خطر بودن جان مردم به‌خصوص کودکان با نیش گژدم‌های سمی در روزهای اخیر سبب نگرانی مردم شده است.

در گزارش آمده است که به‌طور متوسط هر هفته دو مورد گژدم گزیده‌گی در این روستا اتفاق می‌افتد و این امر موجب ترس و برهم خوردن آسایش روانی مردم و خانواده‌ها شده است.

گفته می‌شود این گژدم‌ها از شدت گرما در خانه‌ها حرکت کرده‌اند و به نقل از مردم این روستا، آن‌ها روزانه تا ۱۰ گژدم زرد را می‌کشند.

ایرج احمدی، عضو شورای اسلامی روستای چاهنان، به رسانه‌ها گفته است: «عقرب‌ها پس از بارنده‌گی‌های اخیر و رسیدن رطوبت به تخم‌های‌شان در تنه درختان لیمو که چند سال پیش بر اثر بیماری جاروک جادوگر قطع شده و حالا مکان زنده‌گی دسته‌های عقرب است، چندین برابر شده‌اند و چون سمپاشی منظمی برای کشتن آن‌ها وجود ندارد، عملا راه روستا را در پیش می‌گیرند و به خانه‌های مردم که خُنک است، هجوم می‌آورند.»

به گفته او، آسیب جدی زهر گژدم‌ها متوجه کودکان و سال‌مندان است و در حال حاضر یک مورد بستری کودک ۹ ساله در روستا دارند که تحت درمان است و وضعیت وخیمی دارد.

گفتنی است که ولایت هرمزگان در جنوب ایران قرار دارد که قطب گردش‌گری و اقتصاد ایران است.

دکمه بازگشت به بالا