والی فاریاب: میزان جلب و جذب در صفوف ارتش ملی بسیار پایین است

۸صبح، بلخ: مسئولان محلی ولایت فاریاب از میزان پایین جلب و جذب به صفوف ارتش ملی در این ولایت خبر می‌دهند و حکومت را به بی‌توجهی به وضعیت نیروهای نظامی در فاریاب متهم می‌سازند. نقیب‌الله فایق، والی فاریاب روز جمعه (۹ سنبله) به روزنامه‌ی ۸صبح گفت تشکیلات ارتش و پولیس در ولایت فاریاب کم است و از سویی هم، حمایت‌نکردن حکومت از نیروهای امنیتی علاقمندی سربازان و جوانانی را که می‌خواهند به صفوف ارتش بپیوندند، کاسته است.

آقای فایق گفته است مردم چنان که باید از نیروهای امنیتی حمایت نکرده‌اند. به گفته‌ی او «امسال شمار کمی‌ به خاطر پیوستن به صفوف ارتش ثبت نام کرده‌اند.»

والی فاریاب می‌گوید ماشین جنگی طالبان در فاریاب شکسته شد و در مدت یک هفته‌ی گذشته بیش از ۱۳۰ طالب به شمول فرمانده‌های مشهور این گروه کشته شده‌اند.

از سویی هم، والی فاریاب می‌گوید به سبب بی‌پروایی‌‌‌های حکومت نسبت به مشکلات نیروهای نظامی، شماری آنان ترک وظیفه کرده‌اند.

آقای فایق در گفت‌وگو با رسانه‌ها گفته است: «سر پوسته حمله می‌شود، کسی توجه نمی‌کند، مهمات‌شان کم می‌شود، برای‌شان نمی‌رسد، اعاشه‌ی‌‌شان درست و به وقت و زمانش نمی‌رسد، باز این‌ها ترک وظیفه می‌کنند.»

به گفته‌ی والی فاریاب: «از یک قطعه که دو صد نفر بود، من رفتم دیدم که هشتاد نفرشان باقی مانده یا این‌ها کشته شدند یا ترک وظیفه کردند.»

این در حالی است که به تاز‌گی وزارت دفاع‌ ملی از تلاش طالبان برای حمله بر پنج شهر کشور از جمله میمنه، مرکز ولایت فاریاب خبر داده است.

دکمه بازگشت به بالا