سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده دولت: کارشیوه مذاکرات نهایی نشده است

۸صبح، کابل: پس از آن که دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که کارشیوه مذاکرات در ۲۱ ماده تکمیل و نهایی شده است، سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده دولت می‌گوید، فیصله شده است که این کارشیوه تنها پس از ارائه به نشست عمومی و تصویب آن، نهایی پنداشته می‌شود.

نادر نادری، سخنگوی هیأت مذاکره‌کننده دولت شام امروز شنبه، هشتم قوس در رشته توییتی نوشت که هیأ‌ت‌های مذاکره‌کننده دولت و طالبان «صرفاً» در مورد ۲۱ ماده کارشیوه نشست‌های مذاکرات و به استثنای مقدمه آن، در اصول به توافق رسیده‌اند.

نادری افزوده است که مقدمه این کارشیوه به بحث و وضاحت بیش‌تر بین هیأت‌ها نیاز دارد.

به گفته وی، در نشست مشترک با حضور کشور میزبان فیصله شده است که کارشیوه به نشست عمومی ارائه شود و تنها پس از تصویب توسط هر دو هیأت، نهایی است.

به گفته او، هیأت مذاکره‌کننده صلح جمهوری اسلامی افغانستان وضاحت رسمی خود را در مورد عناصر مقدمه با جانب مقابل در میان گذاشته است.

این در حالی است که دفتر سیاسی طالبان در قطر اعلام کرد که هیأت‌های مذاکره‌کننده گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در پانزدهم ماه جاری میلادی کارشیوه ۲۱ ماده‌ای این مذاکرات را نهایی کرده‌اند.

محمد نعیم، سخنگوی دفتر سیاسی طالبان در قطر گفته است که این کارشیوه در هفدهم ماه جاری میلادی در حضور کشور تهسیل‌کننده و میزبان به خوانش گرفته شد.

سخنگوی گروه طالبان افزوده است که پس از تأیید هر دو هیأت مذاکره‌کننده، یک نسخه این کارشیوه به کشور میزبان نیز سپرده شده است.

دکمه بازگشت به بالا