نبرد شدید بین نیروهای امنیتی و طالبان در بخش‌هایی از شهر شبرغان

 ۸صبح، بلخ: یک نماینده جوزجان در مجلس نماینده‌گان می‌گوید که طالبان با اجرای حملات از چهار جناح ادارات دولتی در شهر شبرغان را تصرف کرده‌اند، اما نیروهای ارتش، قطعات پولیس و شاهراه در سمت بندر مزار و قسمت غربی شهر با طالبان در حال نبرد هستند.

حلیمه‌ صدف کریمی، عضو مجلس نماینده‌گان، روز شنبه، پانزدهم اسد، به روزنامه ۸صبح گفت که وضعیت در جوزجان «وحشت‌بار» است.

به گفته بانو کریمی، لوای ارتش، نیروهای پولیس و قطعات شاهراه در بخش‌های غربی شهر در منطقه جنگل‌باغ و سمت بندر مزار در حال نبرد با طالبان هستند.

این عضو مجلس نماینده‌گان گفت که اکنون نیروهای امنیتی در اطراف شهر حضور دارند، اما طالبان بخش‌هایی از مرکز شهر را تصرف کرده‌اند.

یک منبع دیگر به روزنامه ۸صبح گفت که به جز ریاست امنیت ملی و خانه مارشال دوستم که در کارته ۵۰۰ موقعیت دارد، سایر ادارات به کنترل طالبان درآمده است. او گفت که نبرد شدید در این ساحه جریان دارد.

گروه طالبان هم‌چنان کنترل زندان جوزجان را به دست گرفته است. تصاویری که به نشر رسیده است، نشان می‌دهد که زندانیان توسط طالبان رها شده است. گروه طالبان مدعی شده است که مرکز ولایت جوزجان را تصرف کرده است.

این گروه روز گذشته نیز اعلام کرده بود که بخش‌هایی از شهر شبرغان از جمله فرماندهی پولیس و قصر مارشال دوستم را تصرف کرده است.

نیروهای امنیتی و یارمحمد دوستم، فرزند مارشال عبدالرشید دوستم در پایان روز جمعه حملات طالبان را عقب زدند.

گروه طالبان اما بار دیگر حملات خود را بر شهر شبرغان آغاز کرد.

دکمه بازگشت به بالا