رییس جمهور غنی به غزنی رفت

۸ صبح، کابل: محمد اشرف غنی رییس جمهور کشور در راس یک هییت بلند پایه دولتی، صبح روز پنجشنبه (۵ میزان) به ولایت نا آرام غزنی رفت. این دومین بار است که آقای غنی در جریان سال جاری به این ولایت سفر می‌کند.

ارگ ریاست جمهوری در خبرنامه‌ا‌ی نگاشته که رییس جمهور غنی به دلیل بررسی وضعیت امنیتی و نیز شریک کردن تحقق و پیگری وعده‌های سفر قبلی‌اش به غزنی رفته است.

آقا غنی، ساعت پیش در جلسه امنیتی با حضور مسوولان ولایت غزنی شرکت کرد و پس از شنیدن گزارش تغییرات تازه امنیتی در این ولایت، بر تامین بیشتر امنیت در غزنی تاکید نمود.

رییس جمهور غنی به مسوولان امنیتی دستور داده «تا یک‌ پلان واضح با قید زمانی در رابطه به عملیات‌ها، تجهیز نیروها و توزیع امکانات تهیه شود و بر هماهنگی و قومانده واحد نیروها، تاکید کرد.»

از سویی هم محمد اشرف غنی، در یک نشست دیگر با اعضای شورای ولایتی غزنی نیز دیدار کرده است. در این دیدار اعضای شورای ولایتی غزنی از رییس جمهور خواسته که امنیت را در این ولایت تامین کند و شمار سربازان امنیتی را در غزنی نیز افزایش دهد. ترتیب تشکیل ولایت غزنی بر اساس ولایت درجه یک و ساخت شفاخانه جدید ولایت غزنی از دیگر خواست‌های بوده که اعضای شورای ولایتی غزنی با رییس جمهور در میان گذاشته است.

با این حال رییس جمهور  گفته که به اداره ارگان‌های محل و تمام وزارت‌خانه‌ها دستور داده شده که برای ولایت غزنی تمام امکانات ولایت درجه اول در نظر گرفته شود. رییس جمهور افزود:« برای ساخت یک تالار بزرگ مردمی در شهر غزنی صد میلیون افغانی تخصیص داده می‌شود. همچنان کار ساخت و تجهیز شفاخانه ولایت غزنی به زودی آغاز می‌شود.»

رییس جمهور در این نشست، وضعیت امنیتی شهر غزنی را به بررسی گرفته است

رییس جمهور غنی درحالی برای دومین بار در سال جاری، به ولایت غزنی سفر می‌کند که این ولایت به شدت نا آرام بوده و بارها تا مرز سقوط به دست مخالفان مسلح دولت به پیش رفته است. نا آرامی‌های که سبب شد تا گروه طالبان با یورش بر این شهر، قسمت‌های زیادی آنرا تصرف نموده و تخریب کند.

رییس جمهور غنی در سفری قبلی‌اش که به تاریخ ۲۶ اسد انجام شد، ۲۰ میلیون دالر را در زمینه بازسازی ساختمان‌های اداری این ولایت به شکل فوری کمک کرد. چند روز پیش نیز رییس جمهور به همه‌ی ادارات دولتی دستور داد تا تشکیلات‌شان در ولایت غزنی را «درجه یک» بسازد.

در این زمینه بیشتر بخوانید

طالبان با شهر غزنی چه کردند؟

تشکیلات اداری غزنی درجه‌یک می‌شود

غزنی دوباره سقوط می‌کند؟

دکمه بازگشت به بالا