غنی: دو محل به نام سترجنرال عبدالرازق نام‌گذاری می‌شود

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور، در دیداری با جوانان ولایت قندهار در ارگ ریاست جمهوری، گفته است که چهارراهی میدان هوایی حامد کرزی و اکادمی پولیس قندهار به نام سترجنرال عبدالرازق نام‌گذاری می‌شود.

ارگ ریاست جمهوری روز سه‌شنبه هشتم عقرب با نشر خبرنامه‌ای نگاشته است که رییس جمهور  غنی اعمار آرامگاه سترجنرال عبدالرازق را نیز وعده داده است.

رییس جمهور غنی به ارگان‌های امنیتی دستور داده است تا چگونگی کشته شدن سترجنرال عبدالرازق را به صورت همه‌جانبه بررسی کنند.

آقای غنی گفته است: «دشمن شکست خورده در میدان جنگ و سیاست، با آوازه‌های بی‌اساس می‌خواهد وحدت ملی و مناسبات بین‌المللی ما را خدشه‌دار نماید، اما نواسه‌های میرویس نیکه و احمدشاه بابا هیچ‌گاه به دشمن اجازه نمی‌دهند که نفاق را به وجود بیاورند.»

رییس جمهور در سفری به قندهار لقب قهرمان «آزادی» را نیز به سترجنرال عبدالرازق اعطا کرده بود.

سترجنرال عبدالرازق، فرمانده پیشین پولیس قندهار، به تاریخ ۲۶ام میزان، در دفتر والی این ولایت، کشته شد.

محمدمعصوم ستانکزی، رییس عمومی امنیت ملی که به دنبال کشته شدن سترجنرال عبدالرازق در رأس یک هیئت بلندپایه برای واکاوی این رویداد به قندهار رفته بود، گفت مهاجمی که این فرمانده پولیس را هدف حمله قرار داده است، پیش از انجام حمله، به آن سوی مرز دیورند تماس تلفنی انجام داده بود.

رییس جمهور غنی نیز در سفرش به قندهار اعلام کرد که «توطئه‌ ترور عبدالرازق و دوستانش» در پاکستان طرح‌ریزی شده بود. او در سخنانی خطاب به پاکستان گفت که عاملان قتل فرمانده پیشین پولیس قندهار و رییس پیشین امنیت ملی آن ولایت را برای مجازات به افغانستان تحویل بدهد؛ خواسته‌ای که از سوی پاکستان رد شده است.

 

دکمه بازگشت به بالا