غنی در واکنش به حمله ننگرهار: تروریستان با اجرای حملات نمی‌توانند اراده مردم را برای صلح تضعیف کنند

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور، در واکنش به حمله مهاجمان وابسته به گروه داعش بر زندان ننگرهار، گفته است که تروریستان با اجرای چنین حملاتی نمی‌توانند اراده‌ی مردم را برای صلح و ثبات تضعیف کنند.

آقای غنی این حمله را «وحشیانه، جنایت بشری و مغایر ارزش‌های اسلامی» خوانده است.

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری به نقل از محمداشرف غنی آمده است: «راه‌اندازی حمله‌های تروریستی در روز عید سعید اضحی که یکی از جشن‌های مسلمانان و روز خوشی و مهرورزی است، در تضاد با اصول دینی و انسانی قرار دارد».

رییس جمهور غنی بار دیگر به برقراری آتش‌بس و یا کاهش خشونت تأکید کرده است.

حمله مهاجمان وابسته به گروه داعش بر زندان ننگرهار شام روز گذشته آغاز شد و تا پس از چاشت روز دوشنبه، سیزدهم اسد، ادامه داشت. این حمله با انفجار موتر بمب‌گذاری شده در ورودی زندان ننگرهار آغاز شد.

وزارت دفاع ملی گفته است ساختمانی که در آن مهاجمان جابه‌جا شده‌ بودند و نیز زندان ننگرهار، پاک‌سازی شده است.

این وزارت شمار مهاجمان را ۱۰ نفر اعلام کرده که همه‌ی‌شان کشته شده‌اند.

وزارت دفاع ملی می‌گوید که پنج زندانی از سوی مهاجمان کشته و شش زندانی دیگر زخمی شده‌اند. شمار تلفات نیروهای امنیتی از سوی وزارت دفاع ملی دو تن اعلام شده است.

هم‌چنان وزارت دفاع ملی گفته است که نیروهای امنیتی ۴۰ خانواده را از ساختمانی که مهاجمان در آن جای گرفته بودند، نجات داده‌اند.

طبق اعلام وزارت دفاع ملی، یک هزار و ۲۵ زندانی که فرار کرده بودند، بازداشت شده‌اند و همه‌ی زندانیان در کنترل نیروهای امنیتی قرار دارند.

در هنگام حمله بیش از یک هزار و ۷۰۰ نفر در زندان ننگرهار زندانی بودند.

سخنگوی والی ننگرهار شمار تلفات را ۲۹ کشته و بیش از ۵۰ زخمی اعلام کرده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن