غنی: افغانستان باید از میدان رقابت‌های منفی به ساحه همکاری‌های مثبت منطقه بدل شود

۸صبح، کابل: رییس جمهور غنی در دیداری با مسوولان وزارت خارجه تأکید کرده است که تأمین منافع ملی افغانستان به درک درست از وضعیت منطقه وابسته است.

این دیدار شام روز ‌شنبه، سوم قوس، در ارگ ریاست جمهوری انجام شده است. محمداشرف غنی در این دیدار تصریح کرده است: «افغانستان باید از میدان رقابت‌های منفی به میدان همکاری‌های مثبت منطقه مبدل شود و هم‌چنان دیپلمات‌های ما درک درست از منافع کشورهای منطقه داشته باشند.»

از جانب دیگر، ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرده است که محمداشرف غنی در این دیدار هم‌چنین کارکردهای وزارت امور خارجه را بررسی کرده است.

طبق اعلام ارگ ریاست جمهوری، ادریس زمان سرپرست وزارت خارجه و معینان آن، در دیدار با رییس جمهور غنی گفته‌اند که باید روی معیارهای خدمت در این وزارت و طرح و لایحه وظایف نماینده‌گی‌های افغانستان در بیرون از کشور، کار شود.

در مقابل رییس جمهور غنی گفته است که باید یک بسته «واضح اصلاحات» در وزارت خارجه اجرا شود. او تأکید کرده است که معیارهای اساسی اجرای وظیفه در وزارت امور خارجه، شایسته‌گی و کفایت است.

بر اساس خبرنامه ارگ، محمداشرف غنی تأکید کرده است: «باید کدرهای دیپلماتیک افغانستان موجب شهرت منفی افغانستان در بیرون از کشور نشوند.»

رییس جمهور غنی هم‌چنان فهم مسایل اقتصادی برای کارمندان وزارت امور خارجه را مهم خوانده و گفته است که کارمندان این وزارت باید از دیدگاه و سیاست‌های دولت آگاهی داشته باشند و «پنج حلقه سیاست خارجی کشور» را بشناسند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن