رییس جمهور غنی و وزیر خارجه چین در مورد برگزاری نشست «میان‌افغان‌ها» تلفنی گفت‌وگو کردند

۸صبح، کابل: محمداشرف غنی، رییس جمهور شام روز دوشنبه، سیزدهم عقرب با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین در مورد برگزاری نشست «میان‌افغان‌ها» تلفنی صحبت کرده است.

ارگ ریاست جمهوری با نشر خبرنامه‌ای اعلام کرد که محور گفت‌وگوهای دو طرف در این تماس تلفنی «برگزاری موفقانه انتخابات ریاست جمهوری، پروسه صلح افغانستان و همکاری‌های دولت با دولت» بوده است.

آن‌چنان که ارگ ریاست جمهوری اعلام کرده است، دو طرف در این تماس تلفنی در «خصوص دیالوگ میان‌افغان‌ها و طالبان که قرار است در چین برگزار شود، بحث کردند».

ارگ ریاست جمهوری گفته است که دو طرف هم‌چنان تأکید کرده‌اند که روند صلح باید به محوریت حکومت و مردم افغانستان انجام شود و روابط میان افغانستان و چین بر اصل محوریت دولت با دولت استوار است.

قرار بود که نشست بین‌الافغانی به میزبانی چین در هفتم و هشتم ماه عقرب برگزار شود، اما این نشست چنان‌که وزارت دولت در امور صلح افغانستان اعلام کرد از سوی کشور میزبان به تعویق افتاد.

حکومت افغانستان پیش از این برای شرکت در نشست بین‌الافغانی در چین اعلام آماده‌گی کرده بود.

صدیق صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری روز یک‌شنبه، دوازدهم عقرب در یک نشست خبری گفت که حکومت افغانستان هیأت اعزامی خود را به نشست بین‌الافغانی در چین تشکیل داده است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن