آلمان کمک‌هایش را در بخش آموزش نیروهای افغان ادامه می‌دهد

۸صبح، کابل: اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی با آنه‌گرت کرامپ کارن باوئر، همتای آلمانی خود دیدار کرده است. وزیر دفاع آلمان در این دیدار که روز سه‌شنبه، دوازدهم قوس، انجام شد، از ادامه همکاری و کمک‌های کشورش در بخش آموزش و مشورت به نیروهای امنیتی خبر داده است.

وزارت دفاع ملی اعلام کرده است که آنه‌گرت کرامپ، در دیدار با اسدالله خالد از دست‌آوردهای نیروهای امنیتی در جنگ با «تروریسم» ستایش کرده است.

او گفته است: «آلمان کمک و همکاری‌هایش را در بخش آموزش و مشورت‌دهی به نیروهای افغان ادامه خواهد داد.»

بر اساس اعلام وزارت دفاع، خانم آنه‌گرت کرامپ حضور پررنگ زنان در چارچوب اردوی ملی را مورد ستایش قرار داده و ابراز امیدواری کرده است که حضور و نقش زنان در نهادهای دفاعی و امنیتی افزایش یابد.

آنه‌گرت کرامپ هم‌چنان از تلاش نیروهای امنیتی افغانستان برای شکست گروه داعش قدردانی کرده است. او گفته است که آلمان تا شکست کامل «تروریستان» در افغانستان باقی خواهد ماند.

در این دیدار اسدالله خالد از نقش آلمان در امر مبارزه با تروریسم ستایش کرده و گفته است که کمک و همکاری‌های آلمان در مبارزه‌ی نیروهای افغان، سهم برجسته داشته است.

وزیر دفاع ملی که در سفری به کابل آمد، با رهبران حکومت وحدت ملی نیز دیدار کرده است. او در این دیدار ابراز امیدواری کرده است که نتایج انتخابات ریاست جمهوری هرچه زودتر اعلام شود و برای همه قابل قبول باشد.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن