کارفرمایان آلمانی خواستار سهولت در قوانین مهاجرت شدند

اتحادیه‌ی‌ کارفرمایان آلمان خواهان ایجاد سهولت در قانون مهاجرت شده است. این اتحادیه‌ گفته است که با این کار زمینه برای ورود افراد متخصص و حرفه‌ای از خارج، بهتر از پیش فراهم خواهد شد.

دویچه‌وله به نقل از خبرگزاری آلمان گزارش داده است که اتحادیه‌‌ی کارفرمایان این کشور در راستای مقابله با کمبود نیروی کار حرفه‌ای، خواستار اجرایی شدن قانون مهاجرت بدون دیوان‌سالاری (بیروکراسی) زیاد شده است. شتیفن کامپیتر، مدیر اجرایی اتحادیه‌‌ی کارفرمایان آلمان روز دوشنبه به روزنامه‌ی «راینیشه پست» گفته است: «وظیفه‌ی اصلی ائتلاف بزرگ این است که قانون موجود مهاجرت را شفاف‌تر، عملی‌تر و آسان‌تر بسازد.» او افزوده است: «بهترین قانون مهاجرت در صورتی‌ که روند اداری آن بسیار کند، پیچیده و خسته‌کننده باشد، کارایی ندارد.»

اتحادیه‌‌ی کارفرمایان آلمان کاربرد متناقض قانون، مدت زمان انتظار در سفارتخانه‌ها و اداره‌های امور خارجی و چالش‌هایی در به رسمیت شناختن مدارک تحصیلی خارجی را موانع اصلی فرا راه مهاجرت کارگران حرفه‌ای از کشورهای خارج از اتحادیه‌ی اروپا خوانده است.

شتیفن کامپیتر تأکید کرده است که در این زمینه‌ها نیز باید از لحاظ بشری و تخنیکی سهولت ایجاد شود.

وی همچنان گفته است که به «جای دیوان‌سالاری» و «انبوهی از کاغذپرانی» به پرونده‌های الکترونیک و هماهنگی میان اداره‌های امور مهاجرت نیاز است.

هفته‌ی گذشته حزب «سوسیال دموکرات» با احزاب مسیحی آلمان بر سر سیاست مجادله‌برانگیز مهاجرت توافق کرد. بر اساس طرح حزب سوسیال دموکرات، قانون مهاجرت باید به گونه‌ای باشد که زمینه را برای مهاجرت و استخدام افراد متخصص و مسلکی از خارج فراهم کند. گفته ‌می‌شود این طرح می‌تواند از مهاجرت‌های غیرقانونی تا حدی جلوگیری کند.

دیدگاه are closed.