جنرال امریکایی: حضور داعش در افغانستان برای امریکا «تهدید نگران‌کننده» است

۸صبح، کابل: یک جنرال ارشد نیروهای دریایی ایالات متحده امریکا حضور گروه داعش در افغانستان را برای امنیت ایالات متحده امریکا «تهدید نگران‌کننده» عنوان کرده است. این جنرال امریکایی تاکید کرده است که تلاش‌های ضد تروریسم ایالات متحده امریکا باید فعالیت‌های این گروه را در افغانستان محدود بسازد.

کنیت فرانک مک‌کنزی، جنرال نیروی دریایی ایالات متحده امریکا روز چهارشنبه، بیست‌‎ودوم جوزا در صحبت با خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است که هر چند، این داعش نتوانسته فعالیت‌هایش را در افغانستان گسترش بدهد، اما هنوز هم به عنوان یک چالش بزرگ و تهدید نگران‌کننده در برابر امنیت ایالات متحده امریکا می‌باشد.

آقای مک کنزی، حضور این گروه در شرق کشور را نگران‌کننده خوانده و گفته است که از این پیش عملیات‌های نظامی ‌برای محدود ساختن دامنه فعالیت این گروه در شرق افغانستان با ناکامی ‌روبه‌رو شده است. از این پیش، خبرگزاری اسوشیتدپرس، گزارش داده بود که افراد داعش، در کوه‌های صعب‌العبور شمال‌شرق افغانستان تجمع کرده‌اند و در حال گسترش قلمرو و سربازگیری، برای حمله بر امریکا و کشورهای دیگر غربی هستند.

این در حالی است که داعش در ولایت ننگرهار و شماری از ولایت‌های شمالی و جنوبی حضور دارد. این گروه، ننگرهار را به عنوان «پایتخت» شاخه‌ خراسان‌شان انتخاب کرده است. با وجود عملیات‌های نظامی نیروهای امریکایی در هم‌آهنگی با نیروهای نظامی افغان، گستره فعالیت این گروه در شرق کشور کاهش نیافته است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن