چهار نیروی خیزش مردمی در کاپیسا کشته شدند

۸صبح، کابل: مسوولان در فرماندهی پولیس ولایت کاپیسا می‌گویند که چهار نیروی خیزش مردمی در پی حمله شب‌هنگام گروه طالبان در ولسوالی نجراب این ولایت کشته شده‌اند.

عبدالشایق شورش کوهستانی، سخنگوی پولیس کاپیسا به روزنامه ۸صبح که این حمله نیمه‌های جمعه‌شب گذشته به پوسته نیروهای خیزش مردمی در منطقه دره‌ی افغانیه ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا اجرا شده است.

طبق معلومات سخنگوی پولیس کاپیسا، در نتیجه درگیری که میان نیروهای امنیتی و جنگ‌جویان گروه طالبان پس از این حمله شکل گرفت، سه طالب نیز کشته شد‌ه‌اند.

گروه طالبان حدود یک ماه پیش نیز به پوسته‌های نیروهای خیزش مردمی که در دره‌ی افغانیه ولسوالی نجراب کاپیسا مستقر هستند، حمله کرده بود. در این حمله نُه نیروی خیزش مردمی کشته شده بودند.

چندین پوسته نیروهای خیزش مردمی در دره‌ی افغانیه ولسوالی نجراب برای تأمین امنیت این ولسوالی ایجاد شده است. این نیروها از سوی ریاست عمومی امنیت ملی تمویل می‌شود.

گروه طالبان روز گذشته در مرکز ولایت زابل نیز به پوسته نیروهای امنیتی حمله کردند. در این حمله ۱۷ عضو ارتش و پولیس ملی کشته شده بودند.

این حمله با محکومیت گسترده‌ای روبه‌رو شده است. برخی با اشاره به این حمله به نیت «طالبان برای صلح» ابراز شک و تردید کرده‌اند.

پیش‌تر مسوولان ارشد امنیتی از جمله اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی اعلام کردند که نیروهای امنیتی و دفاعی که در حالت تدافعی قرار داشتند، پس از این در حالت «دفاع فعال» قرار می‌گیرند.

نیروهای امنیتی در سوم حوت سال گذشته به حالت تدافعی قرار گرفتند. در این زمان اطراف جنگ روی کاهش خشونت یک هفته‌ای به توافق رسیده بودند. این توافق‌ پیش‌شرط امضای موافقت‌نامه صلح امریکا و گروه طالبان در نظر گرفته شده بود. این موافقت‌نامه در دهم حوت در قطر امضا شد.

گروه طالبان پس از امضای این موافقت‌نامه حملات خود را علیه نیروهای دولتی از سر گرفتند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن