در پی اصابت یک هاوان بر یک منزل مسکونی در فاریاب چهار تن کشته شدند

۸صبح، کابل: مقام‌های محلی ولایت فاریاب می‌گویند که در پی فرود آمدن یک هاوان بر یک منزل مسکونی در ولسوالی قیصار این ولایت، سه کودک و یک زن کشته شدند.

این رویداد عصر روز پنج‌شنبه، هفدهم دلو، در روستای «بش‌کپه» ولسوالی قیصار ولایت فاریاب اتفاق افتاده و به گفته عبدالکریم یورش، سخنگوی فرماندهی پولیس این ولایت، این کار توسط گروه طالبان انجام شده است.

در این رویداد یک خانم دیگر نیز زخمی شده و آن طوری که آقای یورش توضیح داد، ممکن است دو پای این زن به خاطر جراحت شدید قطع  شود. این خانم در حال حاضر برای درمان به شفاخانه ۳۰۰ بستر شهر میمنه، مرکز ولایت فاریاب منتقل شده است.

سخنگوی فرماندهی پولیس ولایت فاریاب گفت که جسدهای دو تن از قربانیان در پی فرود آمدن هاوان کاملا متلاشی شده اما به گفته وی پیکر دو نفر دیگر به اقارب شان تسلیم داده شده است.

عبدالکریم یورش گفت که نیروهای امنیتی روز گذشته هیچ درگیری با جنگجویان طالبان نداشته و این گروه به گفته وی، به شکل عمدی غیرنظامیان را هدف قرار داده است. گروه طالبان اما تا کنون در این مورد ابراز نظر نکرده است.

کشته شدن غیرنظامیان در خشونت‌های جاری کشور همواره با انتقاد روبرو بوده است. دولت افغانستان و گروه‌های شورشی همواره در این مورد یک دیگر شان را در کشتن غیرنظامیان مقصر دانسته‌اند.

اما گزارشی که به تازگی از سوی کمیسیون مستقل حقوق بشر در مورد تلفات غیرنظامیان در جریان سال گذشته میلادی نشر شد، نشان می‌دهد که عامل ۷۱ درصد تلفات غیرنظامیان، گروه طالبان بوده است.

براساس این گزارش، در مجموع دو هزار و ۸۱۷ غیرنظامی در جریان منازعات مسلحانه‌ی در کشور کشته و هفت‌هزار و ۹۵۵ غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

 

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن