چهار انفجار پیهم در ننگرهار: ۲۲ کشته و ۶۲ زخمی

۸صبح، کابل: مسئولان محلی ننگرهار تأیید کردند که در نتیجه‌ی حمله‌ی انتحاری در ولسوالی مهمنددره‌ی این ولایت، دست کم ۱۹ تن کشته و بیش از ۵۷ تن دیگر زخمی شده‌اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار در گفت‌وگو با ۸صبح، وقوع این حمله‌ی انتحاری را تأیید کرد و گفت این حمله حوالی ساعت یک بعد از چاشت روز سه شنبه (۲۰ سنبله) در نزدیکی خیمه‌ی معترضان صورت گرفته است. بر اساس گزارش‌ها در همایشی که آماج حمله قرار گرفته است، باشندگان چهار ولسوالی ننگرهار با بلال پاچا، فرمانده پولیس محلی ننگرهار را به زورگویی متهم کردند. آقای پاچا در این مورد چیزی نگفته است.

طالبان دست‌داشتن‌شان را در این حمله رد کرده است. هیچ گروهی تا کنون مسئولیت انجام این حمله را بر عهده نگرفته است. پیش از این داعش مسئولیت بیشتر حملات در ننگرهار را پذیرفته است. ارگ ریاست جمهوری این حمله را محکوم کرده است.

از سویی هم عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که حوالی ساعت هشت بامداد روز سه شنبه (۲۰ سنبله) ماین جاسازی شده‌ای در نزدیکی لیسه‌ی بی‌بی ‌حوا در شهر جلال‌آباد منفجر شد. در این انفجار یک ملازم مکتب زخم برداشت.

همزمان با این، دو انفجار جداگانه‌ی دیگر در نزدیکی مکتب دخترانه‌ی ملکه حمیرا و مکتب پسرانه‌ی محمدی صاحب‌زاده در ساحه‌ی بلندغر ولسوالی بهسود این ولایت صورت گرفت. آقای خوگیانی گفت که بر اثر این دو انفجار یک نوجوان ۱۴ ساله جان باخته و چهار غیرنظامی دیگر زخمی شده‌اند.

ننگرهار از ولایت‌های به شدت ناامن است. داعش و طالبان در ولسوالی‌های این ولایت نفوذ گسترده‌ای دارند.

دیدگاه are closed.