چهار «کشته‌وزخمی» در سه رویداد جداگانه طی پنج ساعت در هرات

۸صبح، هرات: از صبح روز یک‌شنبه ششم دلو تا چاشت این روز دو تن در هرات کشته و دو تن دیگر در سه رویداد جداگانه زخم برداشته‌اند. مقام‎های امنیتی با تأیید این آمار به روزنامه ۸صبح می‌گویند به جز یک قتل که طالبان در آن دست داشته‌اند، انگیزه یک قتل و زخم برداشتن دو فرد دیگر تا کنون روشن نیست.

جنرال امین‌الله امرخیل، فرمانده پولیس هرات می‌گوید بررسی‌ها در مورد علت این رویدادها از سوی نیروهای امنیتی آغاز شده است. به گفته‌ی او نیروهای مشترک امنیتی برای بررسی رویدادها به ساحه رفته‌اند.

در رویداد اول صبح روز یک‌شنبه مدیر حج و اوقاف ولسوالی پشتون‌زرغون هرات درپی گلوله‌باری افراد تفنگ‌دار کشته شد، مدتی بعد یک ملاامام مسجد در منطقه «کهدستان» ولسوالی «انجیل» جان باخت و در سومین رویداد نیز دو فرد که گفته می‌شود کارمندان یک تانک‌تیل هستند به ضرب مرمی زخمی شدند.

مسوولان شفاخانه حوزه‌ای هرات نیز تأیید می‌کنند که از صبح روز یک‌شنبه تا چاشت این روز دو زخمی و دو فوتی به این مرکز درمانی انتقال یافته است. داکتر عارف جلالی، سرطبیب شفاخانه حوزه‌ای هرات به روزنامه ۸صبح می‌گوید وضعیت صحی یک تن از زخیمان وخیم است.

منطقه «کهدستان» در ولسوالی «انجیل» هرات که ملاامام مسجد در آن کشته شد، با منطقه «شیدایی» که دو کارمند تانک‌تیل زخمی شدند در فاصله نسبتاً اندکی قرار دارد. منطقه «شیدایی» که صدها فامیل بی‌جاشده داخلی در آن زنده‌گی می‌کنند پیش از این نیز گواه قتل‌ و ترورهای مسلحانه بوده است.

ترور و قتل‌های مسلحانه همواره نگرانی باشنده‌گان هرات را در پی داشته و مقام‌های محلی وعده برخورد با عاملان آن را داده‌اند. با این حال مقام‌های امنیتی هرات می‌گویند بررسی بخش‌های مختلف ارگان‌های امنیتی برای مشخص شدن دلیل این رویدادها و به دست آوردن سرنخ از عاملان آن جریان دارد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن