ممکن است دوچرخه‌سواران خارجی در تاجیکستان کشته شده باشند

مقام‌های محلی در تاجیکستان می‌گویند گردشگران دوچرخه‌سواری که روز یکشنبه (۷ اسد) توسط موتری زیر گرفته و کشته شدند، ممکن است قربانی حمله‌ای عمدی باشند.

به نقل از بی‌بی‌سی، این رویداد در منطقه‌ی دنغره، در هفتاد کیلومتری دوشنبه، پایتخت تاجیکستان رخ داده و کشته‌شده‌ها شامل دو امریکایی، یک شهروند سوئیس و یک شهروند هلند هستند. سه گردشگر دیگر هم در نتیجه‌ی این حادثه زخمی شده‌اند.

راننده موتر و همراهانش از محل حادثه فرار کرده‌اند.

به گفته‌ی مقام‌ها در عملیاتی برای دستگیری عاملان این رویداد که به دستور امام‌علی رحمان، رییس جمهور تاجیکستان راه‌اندازی شد، دو مظنون به دلیل «مقابله با پولیس از بین برده» شدند و یک نفر هم بازداشت شده است. همچنین موتر آسیب‌دیده‌ای هم به دست آمده که گفته می‌شود، در این «حمله» از آن کار گرفته شده است.

بنا بر گزارش رسانه‌های محلی، راننده‌ی موتر و همراهانش پس از زیر گرفتن دوچرخه‌سواران از موتر پیاده شده و با چاقو به آن‌ها حمله کرده‌اند.

امام‌علی رحمان روز دوشنبه (۸ اسد) به امریکا، هلند و سوئیس پیام‌های تسلیت فرستاد.

قربانیان از جمله‌ی گروه هفت‌نفری از گردشگرانی بودند که برای سیاحت به این کشور آسیای میانه رفته بودند. سه نفر دیگر هم شهروندان کشورهای فرانسه، هلند و سوئیس هستند.

سفارت امریکا در دوشنبه با انتشار بیانیه‌ای گفته است: «تأیید می‌کنیم که دو امریکایی دوچرخه‌سوار در دنغره کشته شدند. به دلیل در نظر گیری حریم خصوصی، نمی‌توانیم جزئیات بیشتری ارایه کنیم.»

مقام‌های سوئیسی، فرانسوی و هلندی تا کنون درباره‌ی این رویداد اظهار نظری نکرده‌اند.

دیدگاه are closed.