کشتی هواپیمابر امریکا برای اولین بار به هدف تمرینات مشترک به کوریای جنوبی می‌رود

بربنیاد گزارش‌ها، یک کشتی هواپیمابر امریکا برای اولین بار پس از سال ۲۰۱۸، به مقصد تمرین مشترک نظامی و بازداشتن کوریای شمالی، به کوریای جنوبی می‌رود.

رویترز روز دوشنبه، ۱۹ سپتامبر، گزارش داده است که این کشتی در هفته جاری برای اجرای تمرینات مشترک نظامی عازم کوریای جنوبی خواهد شد.

مقام‌های هر دو کشور گفته‌اند که آنان تلاش دارند تا توانایی هسته‌ای امریکا را به منظور بازداشتن کوریای شمالی، گسترش دهند.

در بیانیه‌ کوریای جنوبی آمده است: «نیروهای دریایی دو کشور قصد دارند با انجام رزمایش‌های ترکیبی، آماده‌گی نظامی خود را تقویت کنند و تلاش مشترک کوریای جنوبی و امریکا را برای صلح و ثبات در شبه‌جزیره‌ کوریا نشان دهند.»

در این بیانیه گفته شده است که کشتی یو‌اس‌اس رونالد ریگان قرار است روز جمعه، در یک پایگاه دریایی در شهر بندری بوسان در جنوب این کشور وارد شود.

این در حالی است که روز جمعه هفته گذشته، ایالات متحده امریکا و کوریای جنوبی اولین استفاده‌ اصول هسته‌ای کوریای شمالی را که در ماه جاری رونمایی شده بود، همچون «تشدید‌کننده و بی‌ثبات‌کننده» محکوم کرده‌اند و واشنگتن متعهد به این شده بود تا کوریای شمالی را از چنین اعمالی بازدارد.

گفتنی است که در سال ۲۰۱۸ این متحدان بسیاری از فعالیت‌های نظامی مشترک خود را در بحبوحه تلاش‌های دیپلماتیک برای تعامل با کوریای شمالی کاهش داده بودند.

همچنان کوریای شمالی استقرار نظامیان و رزمایش‌های مشترک امریکا را به‌عنوان آن‌چه این کشور تمرینی برای جنگ و اثبات سیاست‌های خصمانه توسط واشنگتن و سیول می‌داند، محکوم کرده است.

دکمه بازگشت به بالا