برای هر ولایت یک معاون زن تعیین می‌شود

۸صبح، کابل: ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که بر اساس تصمیم کابینه، قرار است برای هر ولایت یک معاون والی زن تعیین شود.

صدیق صدیقی، سخنگوی ارگ ریاست جمهوری روز دوشنبه، شانزدهم سرطان در نشست خبری گفت که این تصمیم بر اساس پیشنهاد وزارت امور زنان در نظر گرفته شده و قرار است اداره مستقل ارگان‌های محلی بست‌های تازه‌ای را برای آن ایجاد کند.

پیش‌ از این،‌ آقای غنی در یازدهم سرطان، پس از درخواست برخی از بزرگان لوگر دستور داده بود که تا ده روز یک معاون والی زن برای این ولایت تعیین شود.

گفتنی است که عبدالله عبدالله، رییس کنونی شورای عالی مصالحه ملی و رییس اجرایه پیشین حکومت وحدت ملی نیز پیش از این نیز وعده کرده بود که برای هر والی یک معاون زن تعیین خواهد شد، اما این وعده به جز موارد معدود عملی نشد.

هم‌زمان با این، در نشست کابینه روی برخی از مسایل نیز پرداخته شده است.

آقای صدیقی افزود که کابینه فیصله کرده تا در مورد چارچوب طرح انکشافی شهرهای هرات،‌ کندهار، مزارشریف، خوست و ننگرهار آماده‌گی‌های لازم گرفته شود و از آماده‌ بودن امکانات مورد ضرورت این طرح اطمینان داده است.

به گفته وی، در این چارچوب انکشاف استراتژیک پنج شهر بزرگ که هفته گذشته از سوی رییس جمهور منظور شد،  در آن نکات قابل توسعه برای شهرها، ساحات باستانی، مسکونی، تجارتی، تحصیلی و سرمایه‌گذاری و اقتصادی مشخص شده است.

قرار است والیان و شهرداران روی اسناد استراتژیک این شهرها بحث کرده و واحد عملیاتی ریاست جمهوری،‌ وزارت شهرسازی و اراضی و اداره ارگان‌های محل در راستای تسهیل آن اقدام کند.

کابینه هم‌چنان فیصله کرده است که همه اعضای کابینه، والیان، اعضای شورای ملی و کارمندان بلندرتبه دارایی‌های‌شان را در خلای سه هفته آینده ثبت کنند.

به گفته آقای صدیقی، در صورت عدم تکمیل این روند، وزارت مالیه هدایت گرفته است که معاشات این افراد را قطع کنند. وی افزود که به اداره مربوطه هدایت داده شده تا به تثبیت دارایی‌ها در مرحله بعدی اقدام کند.

گفتنی است که روند ثبت دارایی‌های پیش از این نیز اجرا شده بود، اما برخی از سران و اعضای بلندرتبه حکومت از ثبت دارایی‌های شان خودداری کرده بودند.

دکمه بازگشت به بالا