برای ۱۶ شرکت، از «پارک صنعتی باریک‌آب» زمین توزیع می شود

۸صبح، کابل: ۱۶ شرکت صنعتی از میان ۳۹ شرکتی که برای دریافت زمین از پارک صنعتی باریک‌آب درخواست داده بودند، از سوی شورای عالی اقتصادی انتخاب شدند. رییس عمومی پارک‌های صنعتی می‌گوید که برای صاحبان این شانزده شرکت، از فاز اول پارک صنعتی باریک‌آب زمین توزیع می‌شود.
پارک صنعتی باریک‌آب در مربوطات ولسوالی ده سبز در شمال‌شرق کابل موقعیت دارد و به گفته‌ی مقامات، هم اکنون در فاز اول آن ۵۰۰ جریب زمین آماده‌‌ی توزیع است. فاز اول این پارک برای تولید و بسته‌بندی محصولات زراعتی اختصاص یافته است.
علی‌آقا مرتضوی، رییس عمومی پارک‌های صنعتی روز سه شنبه، ۱۹ سرطان، در یک کنفرانس خبری در کابل گفت: «ظرفیت کافی برای سرمایه‌گذاری در پارک صنعتی باریک آب وجود دارد.» وی از دیگر سرمایه‌گذاران نیز خواست که برای دریافت زمین از این پارک صنعتی، درخواست بدهند.
رییس پارک‌های صنعتی وزارت تجارت و صنایع تأکید کرد که به زودترین فرصت زمین‌هایی در ۱۳ پارک صنعتی ولایات نیز آماده‌ی توزیع خواهد شد.
این در حالی ا‌ست که مطابق فیصله‌ی شورای عالی اقتصادی، قیمت هر متر مربع زمین در پارک‌های صنعتی در سراسر کشور ۵۰ افغانی تعیین شده است که یک جریب آن بالغ به یکصدهزار افغانی می‌شود.

دیدگاه are closed.