طوفان فلورانس؛ تعداد کشته‌‌ها به ۵ نفر رسید

طوفان فلورانس روز جمعه به سواحل کارولینای جنوبی و شمالی در ایالات متحده امریکا رسید که باعث سقوط درختان، طغیان رودخانه‌ها و بارش بارانهای بسیار سنگین شد که در نتیجه آن تاکنون ۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند.

از جمله قربانیان این طوفان یک مادر و کودک بودند که سقوط یک درخت روی خانه‌شان در شهر ویلمینگتُن در کارولینای شمالی باعث مرگ آنها شد. پدر این کودک که در اثر این حادثه زخمی به بیمارستان منتقل شده است.

یکی دیگر از قربانیان این تندباد یک زن است که در اثر سکته قلبی فوت کرده است. سقوط درختان و بسته شدن مسیرهای رفت و آمد به امبولانس اجازه نداد به موقع به خانه وی برسد. دو نفر دیگر نیز که یکی از آنها یک مرد ۷۸ ساله بود و سعی داشته جنراتور خانه‌اش را به کار بیاندازد نیز در اثر این تندباد کشته شده اند.

امدادگران موفق شدند ده‌ها نفر را که در هتلی گیر افتاده بودند نجات دهند و به دستور مقامات بیش از یک‌ونیم میلیون نفر از ساکنان کارولینای جنوبی و شمالی مجبور شده اند فوری خانه های شان را ترک کنند.

طوفان فلورانس از جمله طوفان‌های درجه‌سه در مقیاس پنج درجه‌ای است اما با رسیدن به خشکی قدرت آن به یک درجه، کاهش می‌یابد.

به گفته‌ی مقامات هواشناسی این تندباد تا دو روز آینده نیز قدرت کافی برای تخریب دارد و احتمال ریزش باران‌های شدید بسیار بالاست.

دکمه بازگشت به بالا
بستن