سیلاب در نُه ولایت کشور جان ۱۹ تن را گرفته است

۸صبح، کابل: طبق اطلاعات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، در پی بارنده‌گی شدید و جاری شدن سیلاب ناشی از آن در نُه ولایت کشور ۱۹ تن جان باخته و ۱۰ تن دیگر ناپدید شده‌اند.

احمدتمیم عظیمی، سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث روز سه‌شنبه، چهاردهم ثور به روزنامه ۸صبح گفت که نُه ولایت کشور از یازدهم ثور به این سو شاهد بارنده‌گی مدهش و خسارت‌آور بوده است.

این ولایت‌ها شامل بدخشان، غور، میدان‌وردک، بغلان، بامیان، سمنگان، هرات، خوست و دایکندی می‌شود.

طبق معلومات وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث، ۱۲ نفر در هرات، سه نفر در سمنگان، دو نفر در غور و یک نفر دیگر در دایکندی در اثر سیلاب جان باخته‌اند.

سخنگوی وزارت دولت در امور رسیده‌گی به حوادث می‌گوید که در نتیجه سیلاب ۶۴ خانه به صورت کلی و ۲۵۹ خانه به صورت قسمی تخریب شده است. به همین ترتیب، ۴۰۵ خانواده آواره شده‌اند.

احمدتمیم عظیمی گفت که به تیم‌های ولایتی دستور داده شده است که سروی و شناسایی سیلاب‌زده‌گان را آغاز کنند.

طبق تازه‌ترین پیش‌بینی ریاست هواشناسی کشور، دست‌کم ۲۵ ولایت کشور روز چهارشنبه، پانزدهم ثور شاهد بارنده‌گی شدید و سیلاب ناشی از آن خواهد بود.

این ولایت‌ها شامل هرات، فراه، بادغیس، بدخشان، تخار، بغلان، غور، فاریاب، سرپل، بلخ، سمنگان، بغلان، پنجشیر، پروان، کاپیسا، بامیان، میدان‌وردک، لوگر، پکتیا، غزنی، دایکندی، پکتیا، پکتیکا، نورستان و کابل می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا