سیل و حوادث مرتبط به آن در ننگرهار جان هفت نفر را گرفت

۸صبح، کابل: در نتیجه جاری شدن سیل، فرودآمدن سقف خانه و رعد و برق در ولایت ننگرهار هفت نفر کشته و چهار نفر دیگر زخمی شده‌اند. در میان کشته‌شده‌گان و زخمیان، کودکان و زنان نیز هستند.

عطا‌الله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار روز چهارشنبه، ۲۸ حمل، در یک نشست خبری در این ولایت گفت که در ۲۴ ساعت گذشته علاوه بر جلال‌آباد، مرکز ولایت ننگرهار، ۱۵ ولسوالی این ولایت شاهد بارش باران و جاری شدن سیل و حوادث مرتبط به آن بوده است.

به گفته او، در پی جاری شدن سیل، فرودآمدن سقف خانه و رعد و برق یازده نفر در مربوطات ولایت ننگرهار کشته و زخمی شده‌اند. سخنگوی والی ننگرهار توضیح داد که در ولسوالی‌های هسکه‌مینه و چپرهار ننگرهار در پی سقوط سقف خانه و فرود آمدن رعد و برق بر یک موتر، یک نفر کشته و دو نفر دیگر زخمی شده‌اند. زخمیان شامل یک زن و یک کودک می‌شوند.

آقای خوگیانی هم‌چنان گفت که در منطقه «منگل» ولسوالی رودات و منطقه «کاکوخیل» ولسوالی سرخ‌رود، در پی سقوط سقف خانه به شمول دو کودک و دو زن، پنج نفر کشته و دو نفر دیگر به شمول یک کودک زخمی شده‌اند. به همین ترتیب، در «پل سرخاب» از مربوطات ناحیه هفتم شهر جلا‌ل‌آباد، در نتیجه جاری شدن سیل یک نفر کشته شده است. 

سخنگوی والی ننگرهار گفت که در شهر جلال‌آباد و ولسوالی‌های لعل‌پور، هسکه‌مینه، مومنددره، کامه، شینوار، بهسود، سرخ‌رود، دوربابا و شماری دیگر از ولسوالی‌های این ولایت، در پی بارش شدید باران و جاری شدن سیلاب، ۲۶۶ خانه ویران شده، نزدیک به ۵ هزار جریب زمین آسیب دیده و ۱۵ مواشی تلف شده است. عطاالله خوگیانی هم‌چنان گفت که اداره محلی تدابیر احتیاطی برای جلوگیری از رویدادهای مشابه در آینده را روی دست گرفته و تلاش‌ها برای کمک‌رسانی به آسیب‌دیده‌گان حوادث اخیر جریان دارد.

دکمه بازگشت به بالا