با گذشت پنج روز، کشته‌ها و زخمیان ارتش از ولسوالى بالامرغاب انتقال نیافته‌اند

٨صبح، هرات: از پنج روز به این سو، جسدهاى عبدالبصیر عثمانى نورستانی، رییس ارکان لواى سوم ارتش در بادغیس و احمدخان کتوازی، رییس کندک ارتش در ولسوالی بالامرغاب این ولایت، که به دنبال پرتاپ هاوان طالبان بر پایگاه این نیروها کشته و شماری از سربازان ارتش زخمی شدند، از ولسوالى بالامرغاب انتقال نیافته‌اند.

منابع معتبر به روزنامه ٨صبح مى‌گویند که احمدخان کتوازی، رییس کندک ارتش، پس از زخمى شدن به دلیل تأخیر در انتقال به مرکز ولایت و نبود امکانات درمانى، جان باخته است.

اجساد این دو افسر ارتش تا هنوز به خانواده‌های‌شان تحویل داده نشده و این مساله سبب نگرانی خانواده‌های آنان شده است.

وزارت دفاع ملی با انتشار خبرنامه‌ای گفته است که انتقال اجساد به دلیل مساعد نبودن آب و هوا به تاخیر افتاده و با بهتر شدن آب و هوا، طی مراسم خاصی به خانواده‌های‌شان تحویل داده خواهد شد. در خبرنامه این وزارت آمده است که خرابی هوا باعث شده تا هواپیمایى که برای انتقال قربانیان به ولایت بادغیس فرستاده شده بود، نتواند نشست کند. در خبرنامه هم‌چنان تأکید شده که وزارت دفاع ملی به زودترین فرصت با مساعد شدن آب و هوا، اجساد را به خانواده‌های‌‌شان تحویل مى‌دهد و زخمی‌ها برای درمان به مراکز صحى منتقل می‌شوند.

عبدالبصیر عثمانى نورستانی، رییس لواى سوم نیروهای ارتش در بادغیس و احمدخان کتوازی، رییس کندک ارتش در ولسوالی بالامرغاب، پنج روز پیش به دنبال پرتاب هاوان از سوى طالبان بر پایگاه ارتش در این ولسوالی، کشته و دست‌کم هشت سرباز ارتش زخمى شدند.

این در حالى است که اسدالله خالد، وزیر دفاع ملى، در هنگام عهده‌دار شدن این وزارت اطمینان داده بود که اجازه نمى‌دهد اجساد و زخمیان نظامیان ارتش در میدان‌هاى نبرد باقى بماند.

دکمه بازگشت به بالا
بستن