پنجاه درصد مواد حساس انتخابات به کشور انتقال یافت

۸صبح، کابل: مسئولان کمیسیون انتخابات از انتقال پنجاه درصد مواد حساس روز انتخابات به داخل کشور خبر می‌دهند و می‌گویند روند انتقال این مواد به داخل کشور تا اول میزان ادامه خواهد یافت.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون انتخابات روز جمعه (۱۶ سنبله) به روزنامه‌ی ۸صبح گفت: «پنجاه درصد مواد حساس انتخابات برای بیش از ده‌هزار محل رای‌دهی به داخل کشور انتقال یافته است.» به گفته‌ی آقای ابراهیمی‌ کمیسیون ‌انتخابات در نظر دارد مواد حساس روز انتخابات را پس از انتقال به کشور، تا (۲۸ میزان) به ۲۱ هزار و یازده محل رای‌دهی در سراسر کشور انتقال دهد.

مواد حساس انتخابات شامل رنگ، غرفه‌ها، صندق‌های رای‌دهی و قرطاسیه است. مسئولان کمیسیون ‌انتخابات می‌گویند به دلیل جلوگیری از تقلب، مواد از کشورهای دیگر وارد افغانستان می‌شود. پیش از این مسئولان کمیسیون انتخابات گفته بودند که برگه‌های رای‌دهی در دبی چاپ می‌شود، اما مشخص نیست که این مواد از کدام کشورها وارد افغانستان می‌شود.

آقای ابراهیمی ‌گفت که برگه‌های رای‌دهی شامل این محموله‌ها نیست، زیرا چاپ این برگه‌ها تا هنوز تکمیل نشده است. چنان که مسئولان کمیسیون انتخابات می‌گویند، روند انتقال مواد حساس انتخاباتی از ۱۰ سنبله آغاز و تا اول میزان ادامه خواهد یافت.

افزون بر آن، مسئولان کمیسیون ‌انتخابات می‌گویند شماری از مرکزهای رای‌دهی که در آن کم‌تر از پنجاه  تن ثبت‌نام کرده باشند، به مرکزهای همجوار مدغم خواهند شد. مسئولان این کمیسیون گفته‌اند بیش از هفت‌ هزار مرکز رای‌دهی را برای روز انتخابات مجلس نمایندگان نشانی کرده‌اند، اما حالا می‌گویند در صورتی که هیچ بخشی دوباره به تصرف شورشیان قرار نگیرد، شاید چیزی بالاتر از پنج هزار مرکز رای‌دهی در روز انتخابات باز باشند. بر اساس جدول زمان‌بندی کمیسیون‌انتخابات، انتخابات مجلس نمایندگان در (۲۸ میزان) برگزار خواهد شد.

دیدگاه are closed.