فضلی: هیچ‌گونه تغییر، تعدیل و تعلیق در توزیع شناس‌نامه الکترونیک وجود ندارد

۸صبح، کابل: فضل‌محمود فضلی، رییس اداره امور ریاست جمهوری در واکنش به تصویب طرح تعدیل شناس‌نامه الکترونیک در مجلس نماینده‌گان گفته است که هیچ‌گونه تغییر، تعدیل و تعلیق در روند توزیع این نوع شناس‌نامه وجود ندارد.

فضلی این مطلب را در یادداشتی در صفحه‌ی فیس‌بوکش مطرح کرده است.

او گفته است که با فیصله مجلس نماینده‌گان هیچ قانونی تعدیل نشده است و توزیع شناس‌نامه الکترونیک مانند سابق جریان دارد.

به گفته او، مردم می‌توانند از ادارات مربوط شناس‌نامه بگیرند.

مجلس نماینده‌گان امروز چهارشنبه، هفتم عقرب، طرح برخی از اعضای این مجلس برای تعدیل شناس‌نامه الکترونیک را با اکثریت آرا تصویب کرد.

خان‌آقا رضایی، عضو مجلس نماینده‌گان به روزنامه ۸صبح گفت که بر اساس این طرح، روند توزیع شناس‌نامه الکترونیک باید متوقف و نکات اختلافی شناس‌نامه بازنگری شود.

وی افزود که این طرح از سوی بیش‌ از پنجاه عضو مجلس امضا شده و سرانجام در نشست عمومی مجلس‌ نماینده‌گان نیز با «اکثریت مطلق» رای تایید گرفته است.

به گفته آقای رضایی، در این طرح تعدیل روی درج ملت و ملیت در شناس‌نامه کار شده است تا با حل موارد اختلافی، زمینه توزیع همه‌شمول شناس‌نامه الکترونیک فراهم شود.

بدین ترتیب رییس اداره ملی احصاییه برای بحث روی این طرح به کمیسیون امور داخلی خواسته شده است و افزون بر این، روند توزیع شناس‌نامه الکترونیک در کشور نیز تا زمان طرح جدید متوقف خواهد شد.

روند توزیع شناس‌نامه‌ الکترونیک از همان آغاز با جنجال همراه بوده است که در روزهای اخیر باردیگر جنجالی شده است. در برخی ولایت‌ها مردم مراکز توزیع شناس‌نامه الکترونیک را بسته‌اند.

براساس اعلام اداره ملی احصائیه و معلومات تاکنون بیش از یک میلیون شناس‌نامه الکترونیک توزیع شده است.

دکمه بازگشت به بالا
بستن