هواداران «ثبات و هم‌گرایی» این‌بار در فاریاب و تخار دست به تظاهرات زدند

۸صبح، کابل: هواداران دسته انتخاباتی «ثبات‌ و هم‌گرایی» در ولایت‌های فاریاب و تخار، امروز دوشنبه، یازدهم قوس، راهپیمایی‌شان را در مراکز این دو ولایت آغاز کردند.

جواد هجری، سخنگوی والی تخار، به روزنامه ۸صبح گفت که هواداران دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی در «چوک» شهر تالقان، مرکز این ولایت، تجمع کرده‌اند.

به گفته او، با آغاز راهپیمایی دکان‌ها در مرکز شهر تعطیل شده است و تظاهرات ادامه دارد.

هم‌چنان عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب، تأیید کرد که هواداران دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی در مرکز شهر میمنه نیز تجمع کرده‌اند. او در صحبت با روزنامه ۸صبح افزود که وضعیت در کنترل پولیس است، اما تظاهرات ادامه دارد.

این سومین روز تظاهرات هواداران دسته انتخاباتی ثبات و هم‌گرایی در کابل و ولایت‌ها است. این دسته انتخاباتی روز جمعه در کابل و روز یک‌شنبه در بغلان به دلیل آن‌چه تقلب در انتخابات ریاست جمهوری شش میزان می‌خواند، تظاهرات کرده بود.

مظاهره‌کننده‌گان خواهان ابطال ۳۰۰ هزار رای جنجالی  هستند و از کمیسیون مستقل انتخابات می‌خواهند که براساس قانون و کارشیوه‌های انتخاباتی عمل کنند.

کمیسیون مستقل انتخابات اما اعلام کرده است که تا تکمیل نشدن روند بازشماری و تفتیش، آرا را باطل نمی‌تواند و براساس قانون عمل می‌کند.

شورای رهبری ثبات و هم‌گرایی نیز روز گذشته از کمیسیون مستقل انتخابات و جامعه جهانی خواست تا از بحرانی شدن انتخابات و کشور جلوگیری کند.

این در حالی است که روز شنبه هفته جاری برخی از باشنده‌گان بغلان در یک حرکت اعتراضی خواهان بازگشایی دفتر کمیسیون مستقل انتخابات در این ولایت شدند.

روند بازشماری آرا که در هژدهم عقرب آغاز شده بود، در هفت ولایت از جمله در فاریاب و تخار متوقف است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن