فرامرز تمنا خواستار اعلام «زودهنگام» نتیجه انتخابات شد

۸صبح، کابل: فرامرز تمنا، از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، اعلام کرده است که مردم با توجه به کم بودن شمار اشتراک‌کننده‌گان انتخابات ششم میزان، منتظر اعلام «زودهنگام» نتایج شفاف و به دور از جعل و تقلب این انتخابات هستند.

در یک اعلامیه‌ی دسته انتخاباتی «تدبیر و توسعه» آمده است که نتیجه انتخابات را در صورتی که «تقلب‌های مشهود و تأثیرگذاری گزارش نشود» می‌پذیرد. آقای تمنا از نامزدان دیگر نیز خواسته است که در صورت اعلام نتایج «عادلانه» و «شفاف»، نتیجه انتخابات را بپذیرند و در کنار تیم پیروز، هر تیمی که آرای «واقعی» مردم را گرفته باشد، قرار بگیرند.

انتخابات ریاست جمهوری روز شنبه، ششم میزان، در کشور برگزار شد. در این انتخابات ۱۳ نامزد از میان ۱۸ نامزدی که برای تصدی کرسی ریاست جمهوری نام‌نویسی کرده بودند، به رقابت پرداختند. این انتخابات تحت تدابیر شدید امنیتی و به رغم تهدیدهای مکرر طالبان برگزار شد. حدود ۷۲ هزار نیروی امنیتی برای تأمین امنیت انتخابات ریاست جمهوری در احضارات درجه‌یک قرار داشتند.

کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده است که تاکنون آرای سه هزار و ۷۳۶ مرکز که دو میلیون و ۱۹۶ هزار و  ۴۳۶ رای می‌شود، به این کمیسیون رسیده است.

از این میان آرای ۷۸۶ مرکز تاکنون به کمیسیون مستقل انتخابات نرسیده است.

براساس اعلام کمیسیون مستقل انتخابات از مجموع پنج هزار و ۳۷۳ مرکز در روز انتخابات ۶۷۱ مرکز بسته مانده است.

دکمه بازگشت به بالا