ولسوالی قرمقل فاریاب از کنترل گروه طالبان خارج شد

۸صبح، کابل: مسوولان امنیتی در شمال می‌گویند که نیروهای امنیتی ولسوالی قرمقل ولایت فاریاب را به صورت کامل از وجود جنگ‌جویان گروه طالبان پاک‌سازی کرده‌ا‌ند.

حنیف رضایی، سخنگوی قول‌ اردوی ۲۰۹ شاهین، روز دوشنبه، بیستم عقرب به روزنامه ۸صبح گفت که پس از پاک‌سازی ولسوالی‌های اندخوی و قُرغان، ولسوالی قرمقُل ولایت فاریاب نیز از تصرف گروه طالبان خارج شد.

او افزود که نیروهای امنیتی پس از تصرف این ولسوالی بیرق سه رنگ کشور را بر فراز ساختمان این ولسوالی برافراشتند.

به گفته رضایی، در عملیاتی که برای پاک‌سازی ولسوالی قرمقل اجرا شد، تلفات سنگین به گروه طالبان وارد شده است. سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین هم‌چنان گفت که  در این عملیات مراکز و مواضع گروه طالبان توسط نیروهای امنیتی تخریب شده است.

وزارت دفاع ملی روز یک‌شنبه، نوزدهم عقرب اعلام کرد که ولسوالی‌های قرغان و اندخوی ولایت فاریاب از وجود گروه طالبان پاک‌سازی شده است.

عملیات نیروهای امنیتی زیر نام «شاهین ۶۰۷» از چهار روز پیش در ولسوالی‌های قرغان، اندخوی، قرمقُل و خان‌چارباغ ولایت فاریاب آغاز شده بود. این عملیات را ولی‌محمد احمدزی، فرمانده قول اردوی ۲۰۹ شاهین رهبری می‌کند.

حنیف رضایی سخنگوی این قول اردو به ۸صبح گفت که آقای احمدزی پس از تصرف ولسوالی قرمقل با مردم این ولسوالی دیدار کرده است.

ولسوالی قرمقل در ۱۰۰ کیلومتری امتداد شاهراه میمنه – شبرغان واقع است. این ولسوالی در جنوب با دولت‌آباد، در شمال با ولسوالی‌های اندخوی و قرغان و در غرب با ترکمنستان سرحد مشترک دارد.

ولایت فاریاب در شمال از ولایت‌های ناامن به شمار می‌رود. چندی پیش نقیب‌الله فایق، والی این ولایت اعلام کرد که برخی از جنگ‌جویان خارجی در کنار گروه طالبان در این ولایت می‌جنگند.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن