اتحادیه اروپا کمک‌های بشردوستانه خود به افغانستان را از ۵۰ به ۲۰۰ میلیون یورو افزایش می‌دهد

۸صبح، کابل: مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفته است که کمک‌های بشردوستانه خود با مردم افغانستان را از ۵۰ به ۲۰۰ میلیون یورو افزایش می‌دهد.

جوزف بورل، مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز یک‌شنبه، هفتم سنبله، در گفت‌وگو با یک رسانه ایتالیایی گفته است که بخش‌های زیادی از افغانستان به جز پنجشیر در کنترل طالبان است؛ اما این پایان کار نیست و اتحادیه اروپا باید به کمک‌های بشردوستانه خود به مردم افغانستان ادامه دهد.

بورل به خبرگزاری کوریره دلا سرا گفته است: «در حال حاضر ، ما کمک‌های بشردوستانه خود را از ۵۰ میلیون به ۲۰۰ میلیون یورو افزایش می دهیم تا به نیازهای فوری مردم افغانستان پاسخ بدهیم.»

مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا تصریح کرده است که مردم افغانستان به مشکلات گوناگون مواجه هستند و قحطی، تغییرات اقلیمی و بیکار شدن شمار زیادی از مردم به‌ویژه زنان به این مشکلات می‌افزاید.

بورل خاطرنشان کرده است که بخشی از این کمک‌ها به کسانی اختصاص خواهد یافت که می‌خواهند افغانستان را ترک کنند؛ اما نمی‌توانند.

در همین حال، جوزف بورل، افزوده است که اتحادیه اروپا منابع مالی و انسانی زیادی را در مأموریت خود در افغانستان به کار بست و به هدف نخست خود که مبارزه با گروه القاعده در افغانستان بود، دست یافته است. او اما گفته است که تلاش‌ها برای دست‌یابی به هدف دوم و مهم‌تر (تشکیل یک دولت مدرن) کافی نبوده است.

او هم‌چنان گفته است که این اتحادیه می‌کوشد تا با کشورهای همسایه افغانستان که در خط مقدم قرار دارند، کمک کند تا شماری از کسانی که می‌خواهند از افغانستان بیرون شود به طور موقت در آن کشورها اسکان داده شوند.

دکمه بازگشت به بالا