کمک ۹۰۰ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به ۸۰ کشور به شمول افغانستان

اتحادیه اروپا ۹۰۰ میلیون یورو کمک بشردوستانه را برای ۸۰ کشور از جمله افغانستان در سال ‌روان میلادی تدارک دیده است. مقام‌های اتحادیه اروپا گفته‌اند که بیش‌تر این پول به مناطق بحرانی کمک خواهد شد.

به گزارش دویچه‌وله، یانس لینارچیچ، کمیسار مدیریت بحران اتحادیه اروپا، روز دوشنبه در بروکسل گفت که «با این کمک بشردوستانه اتحادیه اروپا می‌توانیم میلیون‌ها انسان را در سراسر جهان نجات بدهیم.»

این کمیسار اتحادیه اروپا علاوه کرد که بحران‌های بشردوستانه به طور فزاینده‌ای «پیچیده» و «جدی» می‌شوند. به باور او، اگرچه درگیری‌ها و قحطی عوامل اصلی فرار مردم از مناطق‌شان است، اما با تغییر اقلیم، پیامدهای آن‌ تشدید می‌شود.

از جمع این کمک، ۴۰۰ میلیون یورو به افرادی که از درگیری طولانی مدت در جمهوری دموکراتیک کانگو متضرر شده‌اند، کسانی که از بحران غذا در منطقه ساحل رنج می‌برند و یا به دلیل خشونت در سودان جنوبی آواره شده‌اند، کمک می‌شود.

۳۴۵ میلیون یوروی دیگر برای پیامدهای بحران سوریه، پناهجویان سوریایی در کشورهای همسایه و هم‌چنان بحران یمن اختصاص یافته است.

۱۱ میلیون یورو به امریکای لاتین و آسیا در نظر گرفته است. هم‌چنین کسانی که از بحران ونزویلا متأثر شده‌اند و افراد نیازمند در افغانستان، میانمار و بنگله‌دیش نیز از آن بهره‌مند خواهند شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن