تاکید بر کار بی‌مزد؛ شماری از نیروهای پولیس ترافیک کندز اعتراض کردند

شماری از نیروهای پولیس‌های ترافیک در ولایت کندز به دلیل پرداخت نشدن معاش‌شان اعتراض کردند. این معترضان روز دوشنبه، ۲۷ جدی، در برابر درب مقام ولایت کندز گرد هم جمع شدند و گفتند که نظم شهر را تنظیم می‌کنند، اما پرداخت نشدن معاشات نظم زنده‌گی آنان را برهم زده است.

محمدقاسم، پولیس ترافیک معترض، در صحبت با روزنامه ۸صبح گفت که وی و همکارانش حدود هفت ماه می‌شود که معاش دریافت نکرده‌اند. محمدقاسم افزود: «‌مدیر ترافیک می‌گوید که بروید در چهارراهی‌های شهر به وظایف‌تان ادامه دهید. در چهارراهی که ایستاده می‌شویم، دکان‌دار می‌آید که این ماه هم پوره شد، قاسم خان پول قرضت را نیاوردی.» این ترافیک معترض به جز دکان‌دار،‌ از چند تن دیگر هم قرض‌دار است. یکی از کسانی که محمدقاسم را پول قرض داده است، برای گرفتن پولش چندین‌بار از حوزه امنیتی طالبان «جلب» آورده است. محمدقاسم گفت که در انتظار آمدن معاش است تا قرضش را بپردازد.

ناصر ابراهیمی، یک پولیس ترافیک معترض دیگر گفت که دو روز می‌شود چهره‌اش را با دستمال می‌پیچاند و برای «مردی‌کاری» به چهارراهی شهر می‌رود. ابراهیمی افزود: «طفل یک‌ساله دارم که شیر خشک می‌خورد. دکان‌داری که در ماه‌های گذشته شیر خشک را در بدل پول قرض برایم می‌فروخت، دیگر قرض نمی‌دهد.» ناصر ابراهیمی اکنون با یک عالم پریشانی به فکر این است که چگونه برای کودکش شیر خشک آماده کند.

این نیروهای پولیس ترافیک بارها مشکلات بی‌پولی‌شان را با مدیر ترافیک کندز در میان گذاشته‌اند، اما نتیجه‌ای نداشته است. فرید انوری، یکی دیگر از معترضان، گفت: «در ختم هر ماه با جمعی از همکارانم نزد مدیر ترافیک می‌رویم و از مشکلات زنده‌گی خود می‌گوییم تا در قسمت پرداخت معاشات ما کاری انجام دهد، اما مدیر ترافیک و مسوولان محلی طالبان هیچ‌گونه توجهی به ما ندارند.»

نیروهای پولیس ترافیک‌ کندز از حکومت سرپرست طالبان خواستند تا در قسمت پرداخت معاشات‌شان توجه جدی کنند. آنان هشدار دادند که اگر طالبان معاش هفت‌ماهه آنان را پرداخت نکنند، وظایف‌شان را ترک و در شهر دست‌فروشی می‌کنند.

شماری از ساکنان ولایت کندز نیز از حکومت سرپرست طالبان می‌خواهند که در قسمت پرداخت معاش نیروهای پولیس ترافیک توجه جدی کند. آنان می‌گویند که نیروهای پولیس ترافیک در گرمی و سردی در قسمت تنظیم شهر در خدمت مردم بوده‌اند و نباید فراموش شوند.

احمدمقیم، یکی از ساکنان کندز، گفت که شماری از نیروهای پولیس ترافیک در وضعیت بد اقتصادی به سر می‌برند و حکومت سرپرست طالبان باید به آنان توجه کند. به گفته وی، این نیروها حتا توانایی برآورده کردن نیازهای ابتدایی زنده‌گی‌شان را از دست داده‌اند.

در همین حال نثاراحمد نصرت، والی طالبان در کندز، اعتراض نیروهای پولیس ترافیک را  «به‌جا» می‌داند و می‌گوید که در مورد پرداخت معاشات پرسونل پولیس ترافیک با مسوولان مرکزی صحبت کرده‌ است. وی می‌افزاید که معاشات این نیروها به‌زودی پرداخت می‌شود.

دکمه بازگشت به بالا