سفارت پاکستان در کابل: متقاضیان تنها برای سفرهای عاجل درخواست ویزا بدهند

۸صبح، کابل: سفارت پاکستان در کابل از متقاضیان ویزای این کشور خواسته است که تنها برای انجام سفرهای «عاجل و مهم» درخواست ویزا بدهند.

این سفارت روز پنج‌شنبه، دوم عقرب در اعلامیه‌ای گفته است که باتوجه به سرد شدن هوا و آمدن فصل زمستان، از شهروندان افغانستان خواسته است که تنها برای سفرهای مهم و عاجل ویزا درخواست کنند تا به این ترتیب «متقاضیان مستحق» که نیاز فوری دارند، از خدمات ویزای پاکستان بهره‌مند شوند.

طبق اعلامیه، سفارت پاکستان در کابل و چهار کنسول‌گری آن، در جریان نُه ماه گذشته ۴۵۰ هزار ویزا صادر کرده است. این سفارت گفته است با وجودی که در هر ماه ۵۳ هزار ویزا صادر کرده و با آن‌هم تقاضا برای دریافت ویزای پاکستان زیاد است.

طبق اعلام سفارت پاکستان، تقاضای زیاد برای دریافت ویزا سبب صف‌های طولانی و انتظار برای شهروندان افغانستان در مقابل ادارات مرتبط پاکستانی  شده است.

این سفارت در ششم اسد اعلام کرد که صدور ویزای کشورش را برای شهروندان افغانستان محدود کرده و تنها به بیماران، کهن‌سالان، زنان و تاجران ویزا توزیع می‌کند.

 سفارت پاکستان در کابل و کنسولگری‌های این سفارت در برخی ولایت‌ها روزانه‌ صدها مراجعه‌کننده دارد. بارها گزارش‌هایی از اخاذی کارکنان سفارت پاکستان و محافظان امنیتی این سفارت به نشر رسیده است.

هم‌چنان برخی از کمیشن‌کاران در اطراف سفارت پاکستان در کابل و کنسولگری‌های این سفارت در ولایت‌ها حضور دارند که در بدل پول، ویزای پاکستان را عرضه می‌کنند.

دکمه بازگشت به بالا