سفارت افغانستان در هند: به مشکل مدد معاش دانشجویان رسیده‌گی می‌شود

۸صبح، کابل: سفارت افغانستان در هند اعلام کرده است که از تأخیر در پرداخت مدد معاش شماری از دانشجویان افغان بورسیه‌‌های «آی‌سی‌سی‌آر» آگاه است و با مقامات هندی کار می‌کند تا به این مشکل هرچه زودتر رسیده‌گی شود.

شماری از دانشجویان افغانستان در هند روز گذشته به دلیل پرداخت نشدن معاش امتیازی‌شان در شهر پونه هندوستان دست به اعتراض زده بودند. این اعتراض در دفتر «ICCR» در شهر پونه ایالت مهاراشتر هندوستان شکل گرفته بود. این نهاد یک اداره هندی است که امور مربوط به اعطای بورسیه هندوستان را به پیش می‌برد.

سفارت افغانستان در هند پس از این اعتراض در اعلامیه‌ای گفته است که بعد از دریافت شکایت‌ها در این مورد، حدود دو هفته پیش، این موضوع را با دفتر مرکزی «آى‌‎سی‌سی‌آر» و وزارت امور خارجه هند در میان گذشته و خواهان همکاری عاجل شده است.

طبق اعلام این سفارت، مسوولان «آى‌سی‌سی‌آر» گفته‌اند که به دلیل مشکل فنی در نرسیدن بودجه این نهاد از وزارت‌های امور خارجه و مالیه هند، مدد معاش شمار زیادی از دانشجویان بورسیه این اداره اجرا نشده است.

سفارت افغانستان در هند گفته است که برای شماری از دانشجویان اما ۱۰ هزار روپیه هندی مدد معاش ماه جنوری پرداخت شده است.

مقام‌های سفارت افغانستان در هند گفته‌اند که در دیدار اخیری که با مسوولان «آی‌سی‌سی‌آر» داشته‌اند، اطمینان داده شده است که تأخیر در پرداخت مدد معاش دانشجویان افغان و خارجی به صورت جدی پی‌گیری و رسیده‌گی می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن