برق در ونزویلا جیره‌بندی می‌شود

نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزویلا، اعلام کرده است که توزیع برق را برای مدت یک ماه در این کشور جیره‌بندی می‌کند. این تصمیم از سوی مادورو در پی قطع مکرر برق و افزایش اعتراضات عمومی در ونزویلا اعلام شده است. او گفته است که در این مدت تلاش می‌شود تا وضعیت توزیع آب و برق در این کشور به حالت ثبات برگردد.

بر اساس طرح رییس جمهور سوسیالست ونزویلا، قرار است مکتب‌ها در این مدت تعطیل شود و ساعات کار ادارات نیز کم‌تر شود. نیکلاس مادورو گفته است که این کار کمک می‌کند تا مصرف برق در این کشور کاهش یابد.

به گزارش یورونیوز، ونزویلا از شانزدهم حوت سال گذشته به مدت یک هفته با قطعی برق سراسری روبه‌رو بود. قطع برق، مشکلات زیادی را برای شفاخانه‌ها و شرکت‌های تولیدکننده مواد غذایی به وجود آورده بود. گفته شده است که از چهارم حمل به این طرف نیز بار دیگر برق در سراسر ونزویلا قطع شده است.

دولت ونزویلا پیشتر گفته بود که برق در این کشور به دلیل حمله سایبری مخالفان در همکاری با واشنگتن قطع شده است. اما خوان گوایدو، رهبر مخالفان سیاسی ونزویلا، گفته است که این مشکل حاصل بیش از یک دهه فساد و ناکارآمدی نظام حاکم در این کشور است.

دکمه بازگشت به بالا