کمیسیون انتخابات: مواد حساس انتخاباتی به هشت ولایت رسیده است

۸صبح، کابل: مسوولان کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که مواد حساس انتخاباتی برای نام‌نویسی تقویتی رأی‌دهنده‌گان به دفترهای ولایتی این کمیسیون در هشت ولایت رسیده است. این ولایت‌ها شامل پروان، پنجشیر، غزنی، میدان‌وردک، پکتیا، خوست، ننگرهار و نورستان می‌شود.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات، روز یک‌شنبه، پنجم جوزا به روزنامه ۸صبح گفت که مواد حساس انتخاباتی در این ولایت وجود نداشت و یا هم برای پوشش روند نام‌نویسی تقویتی رأی‌دهنده‌گان کافی نبوده است.

ابراهیمی گفت که در ۲۶ ولایت دیگر مواد حساس انتخاباتی از پیش موجود بود. این مواد حساس در جریان روند نام‌نویسی انتخابات پارلمانی سال گذشته به این ولایت‌ها انتقال داده شده است. 

از جانب دیگر، عبدالعزیز ابراهیمی می‌گوید که سر از روز دوشنبه (۶ جوزا) روند انتقال مواد حساس انتخاباتی از دفترهای کمیسیون‌ مستقل انتخابات در ولایت‌ها به مراکز نام‌نویسی به ولسوالی‌ها نیز آغاز می‌شود.

قرار است روند‌ نام‌نویسی تقویتی رأی‌دهنده‌گان برای انتخابات پیش‌رو با ۲۲ روز تأخیر در هژدهم جوزا آغاز شود و برای ۱۵ روز در ۴۵۸ مرکز در سراسر کشور ادامه یابد. پیش‌تر کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که روند نام‌نویسی در ۲۶ ثور آغاز می‌شود. هم‌چنان قرار است انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایت‌ها و مجلس نماینده‌گان ولایت غزنی در ششم میزان به گونه هم‌زمان برگزار شود.

کمیسیون مستقل انتخابات پیش از این اعلام کرده بود که روند نام‌نویسی تقویتی رأی‌دهنده‌گان را با استفاده از تکنولوژی بایومتریک به پیش خواهد برد، اما مسوولان این کمیسیون به تازه‌گی گفته‌اند که نام‌نویسی تقویتی رأی‌دهنده‌گان به گونه دستی انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن