انتخابات ۲۰۲۰ امریکا: بلومبرگِ میلیاردر وارد رقابت با نامزدان دموکرات شد

مایکل بلومبرگ، میلیاردر امریکایی و شهردار سابق نیویارک روز یک‌شنبه به طور رسمی وارد عرصه رقابت نامزدهای دموکرات برای رویارویی با دونالد ترمپ در انتخابات سال ۲۰۲۰ شد.

شهردار سابق نیویارک که ۷۷ سال دارد، در حالی کاندیداتوری‌اش را برای کسب نامزدی حزب دموکرات اعلام کرد که ۱۷ سیاست‌مدار دموکرات پیش از این پا به این عرصه گذاشته بودند.

مایکل بلومبرگ روز یک‌شنبه در پایگاه انترنتی‌اش اعلام کرد: «من برای شکست دونالد ترمپ و بازسازی امریکا نامزد انتخابات ریاست جمهوری هستم.» او که پیش از این یک جمهوری‌خواه میانه‌رو بود، بین سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۱۳ مدیریت شهر نیویارک را بر عهده داشت.

ثروت مایکل بلومبرگ بیش از ۵۰ میلیارد دالر تخمین زده می‌شود. او دست‌کم ۳۱ میلیون دالر خرج تبلیغات تلویزیونی‌اش کرده است. ویدیوهای تبلیغاتی وی قرار است طی دو هفته آینده در ایالت‌های مختلف امریکا پخش شود.

ورود مایکل بلومبرگ به عرصه رقابت نامزدان دموکرات با توجه به تشابه مواضع او با سیاست‌های میانه‌رو جو بایدن و پیت بودجج می‌تواند به ضرر این دو نامزد تمام شود.

جو بایدن، معاون باراک اوباما در دوران ریاست جمهوری وی و الیزابت وارن، سناتور ایالت ماساچوست تا پیش از اعلام نامزدی مایکل بلومبرگ از دیگر نامزدان دموکرات در نظرسنجی‌ها پیشی گرفته بودند.

مایکل بلومبرگ در حالی روز یک‌شنبه نامزدی‌اش را اعلام داشت که در ماه مارچ سال جاری اعلام کرده بود، نامزد انتخابات ریاست جمهوری نخواهد شد.

نشریه فوربس از مایکل بلومبرگ به عنوان هشتمین فرد ثروت‌مند امریکا نام برده است.

دونالد ترامپ، رییس جمهور امریکا تاکنون واکنشی به اعلام نامزدی مایکل بلومبرگ نشان نداده است. او حدود دو هفته پیش ضمن انتقاد از شهردار سابق نیویارک، پیش‌بینی کرده بود که مایکل بلومبرگ شکست خواهد خورد.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن