«۷۴ درصد پرداخت‌های مالی وزارت معارف الکترونیک اجرا می‌شود»

۸صبح، کابل: مسوولان در وزارت معارف می‌گویند که حدود ۷۰ درصد پرداخت‌های مالی این وزارت به کارمندانش به صورت الکترونیک اجرا می‌شود.

نوریه نزهت، سخنگوی وزارت معارف، روز سه‌شنبه، بیست‌وچهارم جدی، به روزنامه ۸صبح گفت که طبق برنامه قرار است تمام پرداخت‌های مالی این وزارت برای آموزگاران و کارمندانش به صورت الکترونیک اجرا شود.

وزارت معارف در دستگاه خدمات ملکی از پرنفوس‌ترین اداره عنوان می‌شود و بیش‌تر کارمندان خدمات ملکی دولت در این نهاد کار می‌کنند. باورها بر این است که با الکترونیک‌سازی سیستم مالی شفافیت قابل توجه به میان خواهد آمد.

نوریه نزهت نیز می‌گوید که این برنامه به هدف ایجاد شفافیت در پرداخت‌های مالی، جلوگیری از اخاذی‌های غیر قانونی، فراهم‌سازی زمینه‌ی آرامش فکری برای کارکنان معارف و پرداخت به موقع معاشات در نظر گرفته شده است.

طبق معلومات خانم نزهت، معاش‌ ۱۹۵ هزار و ۲۷۵ آموزگار و کارمند معارف که حدود ۷۴ درصد کارمندان این اداره را تشکیل می‌‌دهد، از طریق «سیستم‌های بانکی و برنامه موبایل‌منی» پرداخت می‌شود.

نزهت افزود که معاش ۶۶ درصد از آموزگاران و مأموران در معارف، از طریق سیستم‌های بانکی و معاش هشت درصد دیگر در ۴۴ ولسوالی از طریق موبایل‌های همراه پرداخت می‌شود.

به گفته او، در ۱۸۳ ولسوالی شامل ولایت‌های لغمان، پکتیکا، پنجشیر، نورستان، زابل، خوست، تخار، بلخ، لوگر، پروان، بدخشان، فراه، بغلان، هلمند، دایکندی، ننگرهار، پکتیا و کنر به دلیل ناامنی و چالش‌های فنی معاشات به شیوه سنتی و از طریق «معتمدان» مکتب‌ها پرداخت می‌شود.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن