ده‌ها مسافر دایکندی از دو روز بدین‌سو در ولسوالی پنجاب بامیان گیر مانده‌اند

۸صبح، بامیان: منابع محلی در بامیان می‌گویند که ده‌ها تن از مسافران ولایت دایکندی از دو روز بدین‌سو در مسیر ولسوالی پنجاب بامیان به دلیل برف‌باری‌ها و مسدود بودن سرک گیر مانده‌اند.

این مسافران گیرمانده در برف، در صحبت تلفنی به روزنامه ۸صبح گفتند که نزدیک به ۱۰۰ مسافر به شمول زنان و کودکان در «دهن سیاه‌دره» از مربوطات ولسوالی پنجاب بامیان از دو روز بدین‌سو گیر مانده‌اند.

نجیب‌الله نوید، یکی از این مسافران، می‌گوید که آنان در ساحه «بوم ابوکه» در منطقه دهن سیاه‌دره گیر مانده‌اند.

سیدنعمت‌الله، یکی دیگر از این مسافران،  با تایید این خبر گفته است که هوا به‌شدت سرد است و در هوتل‌های جایی برای نشستن نمانده است.

عبدالخالق حقمل، رییس فواید عامه طالبان برای بامیان، می‌گوید که آنان به هیچ مسافری اجازه رفت‌وآمد نداده‌ و مسافران به دل خود رفته‌اند. او افزوده است که تاهنوز گزارش کامل از وضعیت مسیرها تهیه نشده است و برف‌پاکی ادامه دارد.

این در حالی است که ریاست فواید عامه بامیان از تمام مسافران تا روز چهارشنبه هفته جاری خواسته بود که به دلیل پیش‌بینی برف‌باری و توفان‌های سنگین، از سفر خودداری کنند.

بامیان و دایکندی از ولایات سردسیر، کوهستانی و برف‌گیر کشور است که در فصل زمستان باشنده‌گان آن به دلیل برف‌باری‌ها با مشکلات جدی روبه‌رو می‌شوند.

دکمه بازگشت به بالا