کشف ۱۹ اثر باستانی در ولایت هرات

۸صبح، هرات: مقام‌های محلی ولایت هرات از کشف ۱۹ قلم اثر باستانی در این ولایت خبر می‌دهند. دفتر رسانه‌های والی هرات روز سه‌شنبه، بیست‌وهفتم حوت با نشر خبرنامه‌ای گفته است که این آثار باستانی توسط کارمندان ریاست امنیت ملی در این ولایت کشف شده است.

این اقلام باستانی شامل انواع ظروف «مسی» می‌باشد که از ولسوالی «کرخ» ولایت هرات به دست آمده‌اند. در خبرنامه دفتر رسانه‌های ولایت هرات آمده‌است که این اقلام تاریخی به مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ این ولایت تسلیم شده‌است. خبرنامه افزوده است که اقلام کشف شده، شامل ۱۹ قطعه اثر باستانی است که شماری از این اقلام شکسته و به ۳۳ پارچه جداگانه تقسیم شده است. گذشته این قطعات باستانی به دوره‌ی تاریخی غوری‌ها در کشور بر‌ می‌گردد.

آریا رؤفیان، رییس اطلاعات و فرهنگ هرات این اقلام باستانی را بخشی از هویت ملی کشور عنوان کرد و اطمینان داد که در حفظ و نگهداری این اقلام آن‌چنانی که لازم است، تلاش خواهد کرد.

با این همه، مسوولان ریاست اطلاعات و فرهنگ ولایت هرات خاطرنشان می‌سازند که این آثار کشف شده ۷۰۰ تا ۸۰۰ سال قدامت تاریخی دارند و از یک ساحه‌ای باستانی در این ولایت کشف شده‌است.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا
بستن