معین وزارت صحت عامه: در صورت همکاری مردم، افغانستان الگوی موفق در زمینه مهار کرونا می‌شود

۸صبح، کابل: وحیدالله مجروح، معین وزارت صحت عامه، می‌گوید که اگر مردم با بخش صحت بیش‌تر همکاری کنند، افغانستان الگوی موفق در امر مهار و جلوگیری از شیوع ویروس کرونا می‌شود.

معین وزارت صحت عامه، روز چهارشنبه، هفدهم ثور، در یک نشست خبری اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۶۸ نفر از میان ۷۰۱ نمونه مشکوک به کرونا، به بیماری کووید۱۹ مبتلا شناسایی شده‌اند.

او افزود که ابتلای ۱۶۸ نفر در یک شبانه‌روز رقمی بلند است، اما در مقایسه با کشورهای همسایه و منطقه، وزارت صحت عامه با استفاده موثر از منابع دولت افغانستان و نهادهای کمک‌کننده، به عنوان یک «الگوی موفق» در زمینه مهار گسترش ویروس کرونا عمل کرده است.

او افزود: «اگر مردم افغانستان و جامعه ما همکاری بیش‌تر کنند، به نماینده‌گی از سکتور صحت جامعه و دولت افغانستان وعده می‌دهیم که ما الگوی موفق در این زمینه در آینده خواهیم بود.»

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در کشور در پنجم ماه حوت در ولایت هرات ثبت شد. بیماری که اکنون صحت‌یاب شده‌ است، از ایران به کشور بازگشته بود.

از آن زمان تاکنون ۱۳ هزار و ۷۷۷ نمونه مشکوک به کرونا در آزمایش‌گاه‌های تثبیت بیماری کرونا بررسی شده است.

از این میان، سه هزار و ۳۹۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شناسایی شده‌اند. هم‌چنان مرگ ناشی از ابتلا به ویروس کرونا به ۱۰۴ نفر افزایش یافته است. تاکنون ۴۵۸ بیمار کووید۱۹ در ولایت‌های مختلف کشور صحت‌یاب شده‌اند.

دکمه بازگشت به بالا